wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uczcijmy wspólnie Święto Konstytucji 3 Maja i wywieśmy flagi!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W tym trudnym czasie walki z epidemią COVID-19 powinniśmy szczególnie pamiętać o tym, co nas łączy. Doskonałą okazją do okazania naszej narodowej jedności jest zbliżająca się majówka i uroczystości związane z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 Maja.

Dlatego zachęcamy do włączenia się w akcję Biura Programu „Niepodległa” i wywieszenia flagi przed domem, na balkonie lub w miejscu pracy, a następnie udostępnienie jej fotografii w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. Nawet pozostając w domach możemy aktywnie uczestniczyć w tych niezwykle ważnych dla każdego Polaka świętach. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-mojaflaga-wywies-flage/

Jak mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”:

Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm i odrobinę optymizmu zgodnie z hasłem »Wszystko będzie dobrze«.

Do tej pory w akcji #mojaflaga brali udział między innymi Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci tacy jak Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski. W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa i profil Łączy Nas Piłka.

Ubiegłoroczna akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów!

Pamiętajmy również o wiodących w 2020 roku patronatach. Sejm w myśl art. 33a Regulaminu Sejmu, w drodze okolicznościowych uchwał uhonorował: św. Jana Pawła II, hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Romana Ingardena i Leopolda Tyrmanda. W 2020 roku świętujemy także 100. jubileusz zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku oraz 100. rocznicę Zaślubin Polski z morzem w Pucku.

Zachęcamy również do odwiedzenia zakładki „Niepodległa” zamieszczonej na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie https://rzeszow.uw.gov.pl/niepodlegla/stulecie-odzyskania-niepodleglosci/, gdzie można znaleźć aktualności, artykuły i materiały nawiązujące do ww. jubileuszy.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły