wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Sacrum w literaturze” – kolejne sukcesy podopiecznych JDK

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Weronika Dębska zdobyła I nagrodę w kategorii poezji śpiewanej, a Zuzanna Bernacka zajęła III miejsce w kategorii recytacji w XX Wojewódzkim Konkursie „Sacrum w literaturze”. Obydwie uczestniczki reprezentowały Jasielski Dom Kultury podczas finału konkursu, który odbył się 6 kwietnia br. w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu im. bł. M. Marceliny Darowskiej.

Do finału, po eliminacjach regionalnych w Rzeszowie i Tarnobrzegu, zakwalifikowało się 26 uczestników  – 12 z kategorii poezji śpiewanej oraz 14 recytatorów. Podczas konkursu, Zuzia przygotowana przez Helenę Gołębiowską, (instruktorkę teatralną, zastępcę dyrektora JDK) zaprezentowała tekst Józefa Barana „Każdy się o coś modli”, natomiast Weronika zaśpiewała pieśń „O aniołach” do tekstu Czesława Miłosza. Muzykę przygotowała Ewa Grzebień, (instruktorka muzyki), która również jej akompaniowała.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły