wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Niedziele handlowe w 2020 roku

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W 2020 roku będzie o wiele mniej niedziel handlowych niż w roku ubiegłym. Od stycznia sklepy będą czynne tylko w jedną niedzielę w miesiącu za wyjątkiem kilku wyjątków. Sprawdźcie w jakie niedziele w będzie można zrobić zakupy, a w jakie sklepy będą nieczynne!

Zakaz handlu w niedzielę funkcjonuje od 1 marca 2018 roku. Zgodnie z ustawą rządu Prawa i Sprawiedliwości handel w niedzielę jest możliwy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca oraz w niedzielę poprzedzające największe święta – Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Od tego roku zakaz handlu będzie zniesiony tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i lipca, nie licząc niedziel poprzedzających Boże Narodzenie i Wielkanoc. Oznacza to, że najdłuższy okres pomiędzy niedzielami handlowymi w 2020 roku wyniesie aż 14 tygodni!!!

Niedziele handlowe w 2020 roku:

  1. 26 stycznia
  2. 5 kwiecień
  3. 26 kwiecień
  4. 28 czerwiec
  5. 30 sierpień
  6. 13 grudzień
  7. 20 grudzień

Ich nie obowiązuje zakaz handlu

W niedziele niehandlowe, czyli te objęte zakazem handlu, otwarte mogą być sklepy, w których sprzedaje właściciel oraz piekarnie, apteki, urzędy pocztowe, kwiaciarnie. Z zakazu wyłączone są także stacje paliwowe, na których możemy kupić różnego rodzaju artykuły, w tym spożywcze, tytoń i alkohol. Najwięcej na zakazie handlu zarobią sieci takie jak Żabka, które notują rekordowe przychody od momentu ustanowienia ograniczeń. Najlepszym przykładem może być jasielska Żabka przy ul. Szkolnej, gdzie co niedziela zakupów dokonuje mnóstwo klientów. Niekiedy kolejka do kasy ciągnie się przez cały sklep.

Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
29 stycznia, 2020 20:06

Po co to? Czy ktoś z (nie)Rządu) ma koneksje z Żabką?

- Reklama -

Ostatnie artykuły