wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kupujemy odpowiedni stół do jadalni

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Spożywanie posiłków jest najważniejszym elementem codzienności człowieka. Ważny jest zarówno komfort spożywania każdego posiłku, jak i celebracja tych chwil w rodzinnym gronie. Aby to było możliwe, należy wybrać do jadalni odpowiedni stół, przy którym zmieści się cała rodzina.

Kiedy jadalnia jest odrębnym pomieszczeniem

Nierzadko w domach zdarza się, że stół stoi w salonie lub kuchni. Nie ma oddzielnej jadalni, tylko jest wyznaczona w którymś z tych dwóch pomieszczeń strefa jadalna. Co jeśli jednak mamy oddzielną jadalnię? W takiej jadalni stół i krzesła są niemal jedynymi meblami. Ewentualnie stoi w niej jeszcze jakaś szafka z naczyniami i sztućcami czy obrusami na stół. Wybierając stół do jadalni należy skupić się przede wszystkim na wielkości pomieszczenia i ilości miejsca, a także na wyglądzie całej jadalni – kolorze i rodzaju podłogi oraz ścian. Stół i krzesła muszą być dopasowane idealnie do wystroju całego pomieszczenia.

Kiedy jadalnia jest mała

W osobnych jadalniach aż się prosi o ustawienie stołu na środku pomieszczenia. Jeśli jednak nie mamy dużej rodziny i nie planujemy często większych przyjęć, z powodzeniem możemy ustawić stół przy ścianie czy nawet w rogu jadalni. Będzie to dobry pomysł zwłaszcza w przypadku małych jadalni. W razie większego przyjęcia, taki stół można przesunąć na środek. W małych jadalniach idealnie sprawdzą się stoły rozkładane. Złożone nie zajmują dużo miejsca i mogą stać nawet przy ścianie, a w razie potrzeby można przesunąć je na środek pomieszczenia i rozłożyć. Należy jednak pamiętać, że po rozłożeniu stołu musi zostać jeszcze miejsce na krzesła, które powinny komfortowo się wysuwać spod stołu. Poruszanie się wokół stołu również musi być wygodne, zwłaszcza dla osoby podającej posiłki i napoje.

Stół okrągły czy prostokątny?

W jadalni najlepiej będzie się prezentował stół okrągły, który po rozłożeniu przybierze kształt elipsy. Taki stół jest bardzo elegancki i idealnie nadaje się do nowoczesnych pomieszczeń. Ponadto może z powodzeniem stać cały czas na środku jadalni, a poruszanie się wokół niego będzie niezwykle wygodne za sprawą braku rogów. Będzie więc idealnym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż usuwa całkowicie ryzyko uderzenia się przez dziecko o kant. Prostokątny stół z kolei łatwiej ustawić przy ścianie, czy nawet w rogu pomieszczenia. Wybór stołu zależy w dużej mierze od naszych potrzeb i upodobań, więc to nimi musimy się przede wszystkim kierować i wybrać taki, przy którym spędzanie czasu i jedzenie będzie przyjemnością. 

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły