wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kto wezwał policję na sesję Rady Powiatu w Jaśle?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Mimo zdecydowanego sprzeciwu radnych klubów Porozumienia Samorządowego Ponad Podziałami oraz Samorządu Dla Mieszkańców, w dniu 3.04.2020 r. odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu. Zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego wymagane w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa. Co ciekawe dopilnowała tego osobiście policja, anonimowo wezwana na miejsce.

W obradach udział wzięło 13 radnych: Robert Snoch, Stanisław Pankiewicz, Józef Rosół, Anna Nigborowicz, Grzegorz Pers, Magdalena Stasiowska, Mateusz Lechwar, Adam Pawluś, Ryszard Papciak, Irena Baciak, Ryszard Lisowski, Sławomir Madejczyk, Jan Muzyka.

Na początku obrad radny Krzysztof Buba, który nie złożył podpisu na liście obecności i formalnie nie brał w nich udziału, bezskutecznie próbował w imieniu opozycji złożyć wniosek.

Jednogłośnie, trzynastoma głosami „za”, przyjęta została zmiana uchwały budżetowej powiatu jasielskiego na 2020 r. wraz z autopoprawką. Autopoprawka zawierała nowe zadanie – dotację dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle związaną z przebudową budynku warsztatowo-garażowego-socjalnego szpitala na potrzeby ratowników medycznych oraz kierowców w związku ze stanem epidemii. Kwota zaproponowana przez Zarząd to 100 tys. zł. O tą właśnie kwotę zostaną pomniejszone wydatki na rozbudowę i przebudowę drogi Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała.

Starosta Adam Pawluś poinformował, że wspólnie ze szpitalem wystąpił o blisko 10 mln zł środków z Regionalnego Programu Operacyjnego dla jasielskiego szpitala, aby poprawić warunki bezpieczeństwa pracowników szpitala oraz jego pacjentów.

W związku z istniejącym obecnie w całym kraju zagrożeniem epidemiologicznym, uchwalono zmiany w statucie Rady Powiatu umożliwiając tym samym wprowadzenie zdalnego trybu obradowania. Dotyczyć to będzie sesji Rady Powiatu, Zarządu Powiatu oraz obrad komisji.

Starosta zabrał głos na koniec obrad:

Chciałem bardzo podziękować za zwołanie tej sesji, mimo że opozycja stosowała różne formy nacisku, grożąc odpowiedzialnością karną, że nie zapewniamy warunków sanitarnych. Jak państwo widzicie – zachowane są odległości, jesteśmy w stanie pracować normalnie

Niestety ktoś nie wierzył w to, że obrady odbędą się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego i złożył zawiadomienie na policji. Ta, przybyła na miejsce i dokonała oceny sytuacji.

- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
lopos
5 kwietnia, 2020 20:13

tonący brzytwy się chwyta 🙂 najpewniej opozycja wezwała. tylko po co? to jest chyba ważniejsze pytanie

brzoza
5 kwietnia, 2020 23:58

Czyli ja chodzę do pracy w czasie epidemii, bo muszę i nikogo nie obchodzi moje bezpieczeństwo, a część radnych stwierdziła, że są zbyt cenni dla świata żeby się narażać i pełnić tą rolę, którą powierzyli im mieszkańcy?

jo
6 kwietnia, 2020 00:01

opozycja odstawia cyrki !!! kapitan schodzi z tonącego statku ostatni !!!

pipi
6 kwietnia, 2020 00:04

wezwał ktoś kto nie lubi policji
chciał żeby się zarazili koronawirusem

Leśni Ludzie Gorajowickiej Knieji
6 kwietnia, 2020 22:37

Wśród tych nazwisk podobno jeden osoba jest pozytywna…. Komu można wierzyć? Dziś znów nie podano w statystykach np. Meż pani Basi…

wii
7 kwietnia, 2020 11:06

chyba tak bez końca się nie da ukrywać kto jest korona-pozytywny. ludzie widzą kto nagle znika z życia publicznego, zawodowego i sobie przekazują. a te statystyki jakieś dziwne niskie dla powiatu jasielskiego, a tak na prawde to pewnie chodzi o miasto Jasło.

Jaslo
22 kwietnia, 2020 21:51

A co Radni to nadludzie? Za coś biorą dietę.pewnie by jeszcze chcieli żeby im ekstra sprzęt w domu zainstalować za freee aby mogli zdalnie obradować. Wstyd opozycja

- Reklama -

Ostatnie artykuły