wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jak nie przepłacać na ubezpieczeniu samochodu?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Samochód to bardzo duże udogodnienie dla każdego. Dzięki większej mobilności możemy swobodniej pracować, szybciej załatwiamy nasze codzienne sprawunki, a także możemy po prostu czerpać przyjemność z weekendowych przejażdżek i wypadów za miasto. Auto wymaga jednak stosownego ubezpieczenia, które powinno zmieścić się w naszym budżecie. Jak wybrać najlepszą opcję i nie przepłacać?

1. Czy ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

2. Jak nie przepłacać za ubezpieczenie auta – praktyczne porady

3. Ubezpieczenie samochodu online – gdzie szukać najlepszych ofert?

4. Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie OC i inne?

Czy ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie auta to jedna z podstawowych kwestii, o jakich musimy pamiętać przy jego utrzymaniu. Polisa OC jest obowiązkowa i każdy właściciel samochodu musi o nią zadbać. Pozostałe składowe ubezpieczenia, jak AC, NNW i inne są dodatkiem, na który możemy się zdecydować. Ich wybór jest dobrym pomysłem w sytuacji, gdy nasz pojazd jest stosunkowo nowy i ma dużą wartość. Posiadając dodatkowe ubezpieczenie możemy liczyć na większy zakres wsparcia ze strony ubezpieczyciela, gdy w wyniku losowego zdarzenia uszkodzimy lub zniszczymy całkiem nasze auto.

Jak nie przepłacać za ubezpieczenie auta – praktyczne porady

Każdy kierowca, szczególnie na początku swojej przygody z motoryzacją, poszukuje jak najkorzystniejszej polisy, która z jednej strony zapewni odpowiednią ochronę, a z drugiej będzie akceptowalna dla naszego budżetu. Aby nie przepłacać za ubezpieczenie, możemy wykonać jedno z wielu działań, jak na przykład:

  • zdecydować się na dzielone ubezpieczenie AC i OC: dzięki temu młody kierowca może dzielić auto z kimś bardziej doświadczonym i tym samym skorzystać ze zniżek tej osoby. Jest to bardzo popularne wyjście, gdy samochód jest dzielony między rodziców a dzieci;
  • wykorzystać kalkulator ubezpieczeń OC: korzystając z rankingów i kalkulatorów szybko zorientujemy się, czy interesująca nas oferta jest faktycznie tak atrakcyjna, jak przedstawia ją ubezpieczyciel;
  • zdecydować się na większy pakiet ochronny: niektórzy ubezpieczyciele tworzą tak zwane pakiety, w których mamy OC, AC, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i inne opcje. Często wybierając bardziej rozbudowaną opcję płacimy mniejszą składkę, niż gdybyśmy zdecydowali się na mniejszy zakres ochrony;
  • wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, które jest dla nas niekorzystne: aby to zrobić należy przede wszystkim zastosować się do warunków zawartych w umowie z TU. Przydatny będzie także https://wypowiadamoc.pl/ – wzór wypowiedzenia w PDF.

Ubezpieczenie samochodu online – gdzie szukać najlepszych ofert?

Jeżeli szukamy ubezpieczenia OC i AC przez internet, warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju rankingi, porównania, artykuły czy dyskusje na temat konkretnych ubezpieczycieli oraz ich produktów. Dzięki temu szybko zdobędziemy wiedzę na temat obecnego rynku polis samochodowych, a także łatwiej nam będzie znaleźć ofertę dopasowaną do naszych realnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie OC i inne?

Wybierając typ i zakres ubezpieczenia samochodu przede wszystkim sprawdźmy, czy honorowane są nasze wszystkie zniżki, a także czy spełnia ono nasze wymagania. W razie potrzeby możemy skorzystać także z dodatkowych opcji, jak ubezpieczenie opon czy ubezpieczenie szyb. Będzie ono podnosiło koszt rocznej polisy, jednak w przypadku aut z wyższej półki taki ruch jak najbardziej ma zastosowanie i pozwoli na uniknięcie bardzo kosztownych napraw w przypadku nieprzewidzianego wydarzenia na drodze.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły