wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Polska 2050 Szymona Hołowni odwiedziła Jasło

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj w godzinach popołudniowych na Rynku w Jaśle odbyła się konferencja prasowa Partii Polska 2050 Szymona Hołowni. W Konferencji udział wziął burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – przewodniczący regionu podkarpackiego partii i kandydat na kandydata w wyborach do Sejmu. Jasielskich zwolenników ugrupowania reprezentowała przedsiębiorczyni Małgorzata Więch Ketelle – właścicielka Salon Win Wine Bar & Apartments.

Konferencja przebiegała w tematyce ostatnich postulatów programowych dotyczących gwarancji gospodarczych w sektorze przedsiębiorców.

Program dla przedsiębiorców, który został wypracowany wspólnie z przedsiębiorcami zakłada:

 1. proste podatki:
  • żadnych podwyżek podatków do 2026 r.;
  • rodzinny PIT – im większa rodzina tym niższe podatki;
 2. oddech dla przedsiębiorców:
  • VAT i PIT tylko od zapłaconych faktur;
  • możliwość zawieszenia płatności składek ZUS dla małych firm w przypadku problemów finansowych;
  • ZUS zapłaci zasiłek pracownika od pierwszego dnia choroby;
 3. zwiększenie zaufania do obywateli:
  • zasada domniemania niewinności w sprawach gospodarczych;
  • większa odpowiedzialność urzędów za błędy i  ułatwiony dostęp do interpretacji podatkowych;
  • stworzenie Powszechnego Samorządu Gospodarczego – włączenie polskich przedsiębiorców w tworzenie prawa gospodarczego.

Mogę zagwarantować, że w najbliższych wyborach parlamentarnych lista kandydatów Trzeciej Drogi to będzie lista na której znajdą się przedsiębiorcy i to będzie dość duża grupa przedsiębiorców. Młodzi, ambitni, z doświadczeniem, ale którzy rozumieją te potrzeby. Chcemy być także alternatywą dla przedsiębiorców – deklarował Bartosz Romowicz

Ze strony dziennikarzy padło wiele istotnych pytań, na które odpowiadał Przewodniczący regionu podkarpackiego partii Polska 2050 Szymona Hołowni Bartosz Romowicz.

Kto znajdzie się na liście kandydatów Polska 2050 Szymona Hołowni?

– Mamy gotowe listy. (..) Są to osoby które lokalnej społeczności są znane. Myślę, że to będzie jedna z niewielu list z okręgu 22, która po pierwsze będzie miała parytet  w zakresie kobiet i mężczyzn, ale nie tylko ten minimalny ale ten który powinien być. To będzie lista osób, gdzie średnia wieku osób na liście nie będzie przekraczała 45 lat.

To będzie lista gdzie będą osoby z różnych branży, przedstawiciele różnych sektorów, ale przede wszystkim osoby, które lokalnie czymś zasłynęły, które mogą się czymś pochwalić, które są doświadczone w swojej branży, w swojej dziedzinie.

Mówią Państwo, że są Trzecią Drogą, w takim razie pierwszą drogą jest PiS czy Platforma?

Nie ma pierwszej i drugiej drogi. Pierwsza i druga droga to stara polityka.

My tak naprawdę dzisiaj jesteśmy wpychani w wojnę polsko-polską pomiędzy Platformą a PiS-em. Kiedy jedziemy w teren to często mieszkańcy mówią – ale nie ma na kogo głosować, kiedyś głosowałem na Platformę i zawiodłem się, potem zagłosowałem na PiS i też się zawiodłem. I właśnie po to jest Trzecia Droga, żeby zmęczonym wyborcom PiS-u i zawiedzionym Platformy dać alternatywę zupełnie innych osób.

Politycy Polska 2050 Szymona Hołowni odwiedzili Jasło

Czy nie boją się Państwo, że wasz koalicjant PSL jednak ostatecznie wybierze koalicję z PO, aby móc rządzić?

– Jestem spokojny o to, że po wyborach w Polsce będzie rządziła koalicja partii demokratycznych, o pozycji demokratycznej i będzie to koalicja programowa i wspólnie będziemy realizować punkt po punkcie nasze programy po to, aby Polska wróciła na te prawdziwe, właściwe tory.

Czy partia ma struktury partyjne na terenie Jasła i powiatu jasielskiego?

– Jeśli chodzi o struktury partyjne to w regionie podkarpackim mamy dwa koła – jedno koło jest w okręgu 23 i jedno jest w okręgu 22 Krosno-Przemyśl. W tym kole są osoby z wszystkich powiatów okręgu 22 i z tych osób tworzymy koło. Nie mamy struktur powiatowych, ponieważ takich struktur powiatowych nie zakładamy.

Czy Polska 2050 Szymona Hołowni wystawi kandydata na stanowisko burmistrza Jasła w nadchodzących wyborach samorządowych?

– Koncentrujemy się teraz na wyborach parlamentarnych natomiast jeżeli będziemy widzieli, że jest osoba, której warto zaufać, którą warto poprzeć w wyborach samorządowych to możemy wystawić takiego kandydata. Natomiast zaznaczam że nie będziemy opozycją w stylu, że wystawimy chociażby przeciwko komuś. Jeśli będzie gdzieś dobry włodarz, który rządzi dobrze swoim miastem i gminą, który powoduje rozwój gospodarczy, ale także w tych stosunkach społecznych prowadzi w dobrym kierunku miasto to możemy poprzeć każdego kandydata, ale też możemy wystawić.

(…) Mogę zagwarantować, że wystawimy listę do Sejmiku Województwa Podkarpackiego w najbliższych wyborach samorządowych, bo to jest też element tej kampanii regionalnej.

Politycy Polska 2050 Szymona Hołowni odwiedzili Jasło

Czy jest taka możliwość że Polska 2050 Szymona Hołowni będzie rządzić razem z Prawem i Sprawiedliwością?

– Nie ma takiej możliwości, aby Partia Polska 2050 Szymona Hołowni rządziła kiedykolwiek z Prawem i Sprawiedliwością. Jestem przekonany i mogę powiedzieć z całą stanowczością, że wszystkie osoby które współpracują ze mną jako liderem regionu w okręgu nr 22 Krosno-Przemyśl w przypadku jakiekolwiek pomysłu i chęci współrządzenia z PiS-em opuszczą partię. Nie ma takiej możliwości. Nie akceptujemy rządów Prawa i Sprawiedliwości. Nie damy się wepchnąć w narracje niektórych partii które próbują nas wpychać w ręce PiS-u. Stanowczo, radykalnie i jednoznacznie trzeba powiedzieć: Polska 2050 Szymona Hołowni nie będzie rządziła z Prawem i Sprawiedliwością nigdy.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły