wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Od poniedziałku koniec z obowiązkowymi maseczkami. Czy powrócą jesienią? Wypełnij ankietę!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

– Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania – pierwsze z nich to zniesienie obowiązku noszenia maseczek – informował podczas czwartkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej jest długo wyczekiwaną decyzją ministra zdrowia. W końcu będziemy mogli odetchnąć pełną piersią i nie będziemy musieli obawiać się kontroli policji podczas zakupów w Biedronce.

Tajemnicą poliszynela jest, że mało kto przykłada wagę do prawidłowego noszenia maseczki. Większość osób nosi ją nieprawidłowo tak, że maseczka odsłania nos, ale mandaty dostają tylko ci, którzy nie noszą jej wcale.

Z tego wynika, że obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej od początku był martwym prawem.

Warto dodać, że zniesienie obowiązku noszenia maseczek nie dotyczy podmiotów leczniczych, więc nadal będziemy musieli zakładać maseczkę udając się np. do przychodni lub dentysty.

Koniec z izolacją domową, kwarantanną dla współmałżonków i kwarantanną graniczną

– Po pierwsze pacjenci, którzy będą identyfikowani poprzez testy jako zakażeni, będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie i mając świadomość zagrożenia będą musieli sami izolować się w domu. Natomiast tymi izolacjami nie będzie zarządzać już sanepid – mówił minister Niedzielski.

– Będziemy prowadzili wywiady epidemiologiczne i identyfikowali zagrożenia. W momencie stwierdzenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa będziemy wprowadzali narzędzie w postaci kwarantanny – zapowiadał zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka.

Czy według Was obostrzenia covidowe zostaną zniesione na stałe, czy mają tylko charakter sezonowy?

Czy maseczki powrócą jesienią?

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Nasze_Radio
25 marca, 2022 22:17

Maseczki można traktować jako eksperyment socjologiczny, ilu głupców ze strachu ulegnie? A ilu będzie żywo przekonanych? Tak, czy inaczej, to jeden z kilku kroków do podporządkowania sobie społeczeństwa. Koronawirus a potem wojna. Coś jest na rzeczy, ludzie od dawna bombardowani są niedorzecznościami.

Ciągle utrzymuje ktoś stan rosnącego zagrożenia. Komentarze na wp, interia, onet są wyłączone. Nie można nawet wyrazić swojego zdania. Oto nowoczesne standardy demokracji!

- Reklama -

Ostatnie artykuły