wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Maria Kurowska przeciwko segregacji sanitarnej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Posłanka Solidarnej Polski Maria Kurowska była gościem ostatniego odcinka programu Konkrety i opinie emitowanego na antenie TVP Rzeszów. Tematem rozmowy była obecna sytuacja epidemiczna i projekt ustawy Hocka, który daje pracodawcy możliwość weryfikacji covidowej pracowników.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach, umożliwiających prowadzenie działalności w czasie epidemii COVID-19 budzi wiele emocji. Przeciwnicy projektu, których nie brakuje wśród Zjednoczonej Prawicy, postrzegają go jako uprawomocnienie segregacji sanitarnej. Podobnego zdania jest Maria Kurowska, która przede wszystkim stawia na skuteczne leczenie.

Posłanka zwróciła uwagę na fakt, że Omikron nie jest bardziej niebezpieczny od wcześniejszych wariantów koronawirusa, a wręcz przeciwnie – jest łagodniejszy, ale za to o wiele bardziej zakaźny. 

Doszło do tego, że my covida nie chcemy leczyć, mało tego ktoś zdiagnozowany po teście ma iść do domu i nie wracać nawet do tej przychodzi, żeby mu przypisano lekarstwo, tylko ma iść do domu i czekać aż się poważnie rozchoruje

Maria Kurowska

– Ponieważ nie jest niebezpieczny, w związku z tym uważam, że nie mamy się co tak bardzo bać. Poza tym (…) jeżeli chodzi o ilość zmarłych, bo przecież tym cały czas uzasadnialiśmy, że trzeba wprowadzić obowiązkowe szczepienia bo jest dużo zgonów w Polsce, więcej niż w innych krajach. Otóż, drodzy państwo, wczoraj niezwykły dzień – 1 osoba, która zmarła z powodu epidemii – mówiła poseł Kurowska.

Nie tylko szczepienia, ale przede wszystkim leczenie

Posłanka zwróciła uwagę na brak właściwej opieki medycznej dla osób pozytywnie zdiagnozowanych w kierunku COVID-19. – Doszło do tego, że my covida nie chcemy leczyć, mało tego ktoś zdiagnozowany po teście ma iść do domu i nie wracać nawet do tej przychodzi, żeby mu przypisano lekarstwo, tylko ma iść do domu i czekać aż się poważnie rozchoruje. I stąd mamy te zgony – stwierdziła posłanka.

Maria Kurowska poddała również w wątpliwość codzienne statystyki zgonów, z uwagi na sposób w jaki podawane są dane. Powołując się na Ministerstwo Zdrowia stwierdziła, że w Polsce podaje się zarówno zgony spowodowane bezpośrednio przez COVID-19, jak i te, których przyczyną są choroby współistniejące pacjentów.

Posiłkując się przygotowanym materiałem zobrazowała proporcje zgonów na Podkarpaciu. Jedynie za 10% z nich odpowiedzialny był COVID-19, resztę stanowiły choroby współistniejące. Podkreśliła przy tym, że inne kraje nigdy nie podawały takich przypadków z chorobami współistniejącymi, stąd mogło się wydawać, że w porównaniu do nich wypadamy słabo. W rzeczywistości jest jednak odwrotnie.   

Ile jest warte pełne wyszczepienie?

– Te społeczności, które zostały w sposób absolutnie, prawie pełny wyszczepione jak Australia, jak Francja, jak Włochy, jak Izrael (…) tam w tej chwili są największe zachorowania, największe zgony. Tam w tej chwili jest pik epidemii. Co to oznacza? To oznacza proszę państwa, że te szczepienia nic nie dają – argumentowała posłanka.

Przekonywała, że właściwą drogą jest nie tylko szczepienie, ale przede wszystkim leczenie. COVID-19 trzeba leczyć i można to robić w domu, a nie tylko w przeciążonych szpitalach. Przy okazji przypomniała temat amantadyny, uznawanej przez wielu lekarzy za lek skuteczny w walce z koronawirusem.   

– Prof. Horban mówił jeszcze niedawno, że amantadyna jest tak bezpieczna, że można ją podawać dzieciom, a w tej chwili przestrzega przed amantadyną. No więc kiedy był prawdziwy – wtedy czy teraz? – zastanawiała się posłanka.

Maria Kurowska podkreśliła, że opiera się tylko na tym, co podają statystyki i zachęciła do samodzielnego wyciągania wniosków. Zachęciła również do konstruktywnej debaty na argumenty, w której głos będą mogli zabrać nie tylko zwolennicy przymusowych szczepień i segregacji sanitarnej.

Materiał video dostępny jest na stronie TVP Rzeszów

- Reklama -

Podobne artykuły

14 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
28 stycznia, 2022 19:03

I takich właśnie ludzi nam potrzeba, którzy zadaja pytania co z leczeniem a nie tylko szczepionki i szczepionki. Brawo!
Szczucie ludzi przeciwko sobie też jest nie fair

Gonzo
28 stycznia, 2022 06:43

comment image

Grzegorz
28 stycznia, 2022 21:14

Czyli rząd od początku kłamie w sprawie zgonów. Jak można im wierzyć w innych sprawach?
Osobiście znałem trzy osoby które zmarły przez covid, dwie z nich miały cukrzycę (45 i 58lat ) czy to znaczy że mogły odejść i nikomu to nie przeszkadza?
Przestań Mario głupoty opowiadać!!
Idź wycinać drewno w lesie!!

W UK
28 stycznia, 2022 21:31
Odpowiedź na  Grzegorz

Czytaj ze zrozumieniem. Co innego umrzeć przez covid mając choroby współistniejące a co innego umrzeć na choroby współistniejące mając przy okazji covid.

Grzegorz
28 stycznia, 2022 21:41
Odpowiedź na  W UK

Czytam ze zrozumieniem😤
Gdyby nie covid dalej by żyli. Dlatego trzeba się szczepić.
Oczywiście leczymy tylko niech dadzą lekarstwo, a nie tylko suplement!

Grzegorz
28 stycznia, 2022 21:43
Odpowiedź na  Grzegorz

Do 'W UK’ ile znasz osób które zmarły przez szczepionkę?

Grzegorz
28 stycznia, 2022 21:49
Odpowiedź na  Grzegorz

A może tak weź, jak powiedział lewicowy poseł, figurkę Boboli i skocz z 10go piętra. Modlitwa Cię uratuje lub wyzwoli.

Gen
28 stycznia, 2022 21:51
Odpowiedź na  Grzegorz

Ja znam najblizysz sąsiadów po trzech dniach zmarli. Nikt o tym nie napisał. Ciekawie dlaczego?

Jou bidet
28 stycznia, 2022 21:59
Odpowiedź na  Grzegorz

Mój tato jest tak schorowany, że dawno zmasakrowa by go COVID-19 a nie daje się. Jedyny..lekaratwem jakim może przyjąć ze względu na swój stan zdrowia to Apap… wiec nie pierd…lcie mi o srovid. On jest nikt tego nie neguję ale to jeat w tym etapie jak każda grypa. Staruszek .miał juz badania na przeciwciała i wie ze przeszedł trzy dniówke w ogólnym rozbiciu. Nikt nie wie jak to przejdzie, natomiat nikt też nie wie jak sie odbije na zdrowiu szczepienie za kilka lat…

Anna
27 stycznia, 2022 19:32

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,jak-leczyc-covid-19-w-domu–najwazniejsze-rady-lekarzy–zalecane-i-zakazane-leki,artykul,21739597.html Człowiek uczy się przez całe życie, proszę pani. I lepiej milczeć i uchodzić za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Apacz
27 stycznia, 2022 21:58
Odpowiedź na  Anna

Gebelsowska ściągawka z Onetu? Serio? Tak samo prawdziwe jak to, że to już ostatnia prosta, że wystarcza 2 dawki i że zaszczepieni nie zarażają.

Edd
28 stycznia, 2022 10:42
Odpowiedź na  Anna

Naprawdę wierzyć Onetowi? Przecież mają swoją misję – jak najwięcej szpryc, mimo, że np u dzieci dwie dawki nie działają, ale już proponują przestarzałą szczepionkę jedynie słuszną mRNA – trzecią dawkę.

Iza
28 stycznia, 2022 11:47
Odpowiedź na  Edd

Szpryce zakupione i nie mogą się zmarnować. Tu nie o zdrowie Polaków chodzi a o realizację z góry narzuconego planu.

Adam z ZG
28 stycznia, 2022 22:39
Odpowiedź na  Anna

Medonet, AFP,Demagog to piewcy propagandy i narzędzie bigfarmy (czyt,katreli farmaceutycznych) w celu podtrzymywania narracji srowidowej. Dlaczego mendia gównego ścieku zamiast promocji preparatów medycznych (bo to nie są szczepionki, tylko eksperymentalne preparaty modyfikujące RNA) i restrykcji sanitarnych nie przedstawią jak dbać o układ odpornościowy? Odpowiedź na to pytanie zostawiam każdemu z osobna…

- Reklama -

Ostatnie artykuły