wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Masz koronawirusa? Będziesz zbawiony!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego postanowiła o udzieleniu odpustu wiernym dotkniętym chorobą CoVID-19, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, także w modlitwie o nich się troszczą – czytamy w dekrecie opublikowanym dziś w Watykanie.

Najwyższy trybunał kościelny w sprawach wewnętrznych postanowił, że odpust zupełny udzielany jest wiernym dotkniętym przez koronawirusa, poddanym reżimowi kwarantanny w szpitalach lub we własnych domach.

Pod jakimi warunkami udzielony jest odpust?

Muszą oni wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, łącząc się duchowo za pośrednictwem mediów z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, praktyką Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności, albo przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Ojcze nasz i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny. Mają też ofiarowywać tę próbę duchową w duchu wiary i miłości względem braci, pragnąc wypełnić warunki zwyczajne (spowiedź sakramentalną, Komunię eucharystyczną i modlitwy zgodnie z intencjami Ojca Świętego), tak szybko, jak będzie to możliwe.

Zaznaczono, że pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin chorych i ci, którzy narażając się na zarażenie, pomagają pacjentom z koronawirusem otrzymają ten sam dar odpustu zupełnego na tych samych warunkach.

Penitencjaria Apostolska udziela także odpustu osobom nawiedzającym i adorującym Najświętszy Sakrament czy też czytającym Pismo Święte przez co najmniej pół godziny, odmawiającym Różaniec Święty, pobożnie odprawiającym Drogę Krzyżową, albo odmawiającym Koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby błagać Boga Wszechmogącego o ustanie epidemii, ulgę dla cierpiących i wieczne zbawienie, dla tych, których Pan Bóg wezwał do siebie.

Kościół modli się za tych, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyków, powierzając Bożemu miłosierdziu wszystkich i każdego z osobna na mocy komunii świętych i udziela wiernym odpustu zupełnego w chwili śmierci, pod warunkiem, że byli należycie dysponowani i zwykle za życia modlili się – stwierdza Penitencjaria Apostolska.

Źródłowww.deon.pl
- Reklama -

Podobne artykuły

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
nie podaje renki
20 marca, 2020 19:21

Habemus koronawirus!

Anonimowo
20 marca, 2020 19:36

Spoko! W takim razie musimy dążyć do zbawienia

nie podaje renki
20 marca, 2020 19:48
Odpowiedź na  Anonimowo

za wszelką cenę dlatego proponuje ignorować wraże świeckie media i podążać jasną stroną Kościoła, który zawsze wie, co dla nas jest najlepsze! https://www.newsweek.pl/opinie/polski-kosciol-i-koronawirus-dlaczego-biskupi-zadzialali-tak-pozno/803j5ew

wii
20 marca, 2020 20:10

myślę, że w sytuacji gdy zarażenie się wirusem i śmierć może trafić na każdego
w ludziach budzi się chęć 'pojednania z Bogiem’ tak na wszelki wypadek, a co za tym idzie spowiedzi, by móc w stanie łaski uświęcającej trafić wprost do nieba

jako że księżom się na łono abrahama szczególnie nie spieszy, więc lepiej hurtowo wszystkim koronopozytywnym dać rozgrzeszenie, nie wchodząc w kontakt osobisty

dżih
20 marca, 2020 21:59

to brzmi
złap wirusa a czyściec cię ominie

shq
20 marca, 2020 22:31

ale k** brednie…

- Reklama -

Ostatnie artykuły