wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Masz konto na Allegro? Spodziewaj się niechcianych erotycznych gadżetów.

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jak podaje portal niebezpiecznik.pl w ostatnim czasie pojawiło się wiele zgłoszeń dotyczących niechcianych zakupów na Allegro. Ich przedmiotem były zabawki erotyczne, które docierały do niczego nieświadomych klientów.

Zdarzenie trudno zaklasyfikować jako typową próbę oszustwa, ponieważ zamówienia w hurtowniach erotycznych zostały poprawnie zrealizowane. Problem nie polegał na tym, że ktoś za pomocą kont Allegrowiczów kupował tego typu gadżety, ale że były one kupowane użytkownikom z Ich kont. Wiele osób nawet nie zauważyło, że doszło do tego typu transakcji. O zakupach dowiadywano się dopiero, kiedy paczka dotarła pod ustalony adres.

Obsługujemy dziesiątki sklepów online i sprzedawców na Allegro, którzy mają naszą ofertę i nie tylko naszą. Od kilku dni dziesiątki z nich ma problemy ponieważ, setki klientów na Allegro zostało w pewien sposób naciągniętych, ktoś włamał się im na konto Allegro (tylko Ci którzy mają podpiętą kartę kredytową na stałe pod płatności) i wykonywał transakcję na drogie gadżety erotyczne po 1000 zł każdy. O tyle to ciekawe, że osoba która włamywała się i dalej to robi, nie wyłudza pieniędzy dla siebie, tylko chce coś chyba udowodnić. Ponieważ adresy do wysyłki są poprawne. Inaczej mówiąc sprzedawcy realizują zamówienia, których nikt nie składał z własnej woli i nie płacił za nie z własnej woli. Mamy bardzo dużo telefonów od wczoraj wściekłych klientów, którzy mówią nam o tym, że z ich kart kredytowych zostały zrobione zakupy za kilka lub kilkanaście tyś. złotych na gadżety erotyczne.

Źródło cytatu: niebezpiecznik.pl

Według serwisu niebezpiecznik.pl, z tego co udało się ustalić poszkodowanym i samej hurtowni, sytuacja miała miejsce tylko w przypadku osób z podpiętą na stałe kartą płatniczą do ich konta na Allegro. Może to być spowodowane zwykłym błędem informatycznym po stronie serwisu. Zakupy mógł inicjować algorytm, natomiast automatyczna opłata uruchamiała proces wysyłki na adres przypisany do konta użytkownika.

Kolejną możliwością jest specyficzne poczucie humoru osoby, której udało się zaingerować w konta użytkowników. W tym przypadku, jak wskazuje niebezpiecznik.pl, mogły zostać przejęte za pomocą tzw. password sprayingu, polegającego na próbach logowania do systemu na dane (adres e-mail i hasło) pochodzące z wycieków, np. z Morele. Jeśli użytkownik korzystał z podobnego hasła, mogło ono zostać wykorzystane. Atak mógł być również wymierzony w skrzynki pocztowe użytkowników, na które zostały założone ich konta w Allegro. Mając wgląd w e-maila włamywacz miał możliwość zresetowania lub przypomnienia hasła do serwisu.

Biorąc pod uwagę, że ostatnio do Allegrowiczów były rozsyłane fałszywe wiadomości nie można również wykluczyć phishingu.

Przypominamy, że osoby, które otrzymały niechciane gadżety zawsze mają możliwość wyboru. Mogą je pokochać, albo zgodnie z prawem zwrócić towar zakupiony online w okresie do 14 dni, pod warunkiem, że nie został wcześniej użyty.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły