wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Naturalne słomki lepsze niż plastikowe. Na czym polega ich fenomen?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ekologiczne słomki mogą mieć przewagę nad plastikowymi? Oczywiście, że tak! A jak dodatkowo będą zgodne z naturą i nie zaśmiecą środowiska to jeszcze lepiej. Naturalne słomki do napojów coraz śmielej wdzierają się na rynek i oferowane są przez lokale gastronomiczne. Używane są również w naszych domach przy okazji grillów, spotkań z przyjaciółmi, czy po prostu do porannego koktajlu z warzyw lub owoców. Sprawdźmy, jakie są ich rodzaje i zalety.

Eko słomki do wielorazowego użytku

Ci, co chcą świadomie przyczynić się do ochrony środowiska, muszą podejmować kroki, w celu zmiany swoich nawyków i przyzwyczajeń. Drinki podawane z plastikową słomką powinny odejść do lamusa. Z resztą, zazwyczaj używamy je tylko raz, a wypiciu napoju są wyrzucane do śmieci. Zmienić to może słomka wielokrotnego użytku, czyli wielorazowa słomka bambusowa. 

Do ich produkcji wykorzystywany jest wysokiej jakości bambus. Rurki z tego materiału to gwarancja twardości i sztywności i wygoda w użyciu, lepsza niż w słomkach plastikowych. Produkt wykonany z bambusa można śmiało myć w zmywarce i stosować wiele razy. Dzięki temu oszczędzimy nie tylko pieniądze, ale zadbamy o środowisko naturalne. Więcej na temat słomek bambusowych przeczytasz na stronie https://slowpack.pl/pol_m_Slomki-ekologiczne_Slomki-naturalne_Slomki-bambusowe-wielorazowe-394.html

Ekologiczne słomki  z naturalnych materiałów

Bambusowe słomki to nie wszystko. W restauracjach spotkać możemy inne rodzaje rurek do napojów. Największe sieci restauracyjne wprowadzają do swojej oferty papierowe słomki ekologiczne, które stanowią alternatywę dla plastiku. Na rynku znajdziemy również pozostałe rodzaje naturalnych słomek, które będą idealne na każdą okazję. 

Eko słomki produkowane są z makaronu, słomy lub trzciny. Produkty te są w pełni biodegradowalne, a nawet gotowe do spożycia, jak w przypadku słomek z makaronu, które powstały z pszenicy. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu, są całkowicie bezpieczne dla organizmu i śmiało mogą być wykorzystywane przy każdej okazji. Słomki naturalne są odporne na wysokie temperatury, dlatego nie rozpuszczają się w wodzie, w sytuacji, gdy pozostaną w niej na dłuższy czas.

Niewielka cena za ochronę środowiska

Wydawać by się mogło, że wszystko co naturalne i BIO musi być drogie. Cena za kilkadziesiąt słomek wynosi około kilkunastu złotych – w zależności od rodzaju słomki. Naturalne rurki do picia znajdziesz w sklepie Slowpack – naturalny wybór, który dostarcza ekologiczne opakowania, naczynia, sztućce oraz kubki do lokali gastronomicznych, jak i domów. Produkty są dobrze wyselekcjonowane i przyjazne naturze, co jest wyróżnikiem tego sklepu. 

Sprawdź pozostałą ofertę słomek ekologicznych na https://slowpack.pl/pol_m_Slomki-ekologiczne_Slomki-naturalne-361.html. Wybierz te, które najbardziej będą odpowiadały twoim potrzebom i razem ze Slowpack minimalizuje szkody w środowisku naturalnym, które spowodowane są nadmierną ilością tworzyw sztucznych obecnych na naszej planecie. 

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły