21.8 C
Jasło
8 sierpnia 2020, sobota
Strona główna Aktualności Kulisy powstawania animacji wszechczasów. Spotkanie z Krzysztofem Szczepańskim

Kulisy powstawania animacji wszechczasów. Spotkanie z Krzysztofem Szczepańskim

Jak wyglądają kulisy powstawania animacji wszechczasów? Jakie to uczucie widzieć swoje sekwencje w takich megaprodukcjach jak Król Lew czy trylogia Hobbit? I jak do tego dojść, startując z pozycji rzeszowskiego studenta?

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Krzysztofem Szczepańskim, twórcą animacji w takich filmach jak Gwiezdne wojny: Łotr 1, Gwiezdne wojny:

Han Solo, Księga Dżungli, Przygody Tin Tina i wielu innych. Z jednym z głównych animatorów w trylogii Hobbit i najnowszej produkcji Disneya Król Lew. Z rzeszowianinem, który pewnego dnia spakował dwie walizki i poleciał na drugi koniec świata w pogoni za marzeniem.

Chcecie zobaczyć, jak powstają rzeczy takie jak te?

Nie przegapcie okazji!

27 czerwca (czwartek), godz. 17:00, sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7. Wstęp wolny!


Krzysztof Szczepański urodził się i wychował w Rzeszowie. Studiując informatykę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaczął interesować się grafiką komputerową.

Fot. arch. prywatne – Krzysztof Szczepański

(…) Pochłaniałem wszystko co wpadło w moje ręce na temat rysunku, ilustracji, animacji, filmu, montażu, storytelling, kamer, fotografii, kinematografii, i pochodnych tych tematów. Robiłem reklamy, filmy, programy TV, projekty postaci i ilustracje, animacje, montaż i korekcję kolorów.

Po studiach pracował w Warszawie, m.in. dla Discovery Channel. Ale jednocześnie wiedział, że jeśli chce się dalej rozwijać – to tylko za granicą. Wysłał swoje prace do Weta Digital, studia znanego m.in. z takich produkcji jak Władca Pierścieni czy King Kong. Po kilku tygodniach otrzymał maila, a w nim propozycję kontraktu.

(…) Wyjazd do Nowej Zelandii jest doświadczeniem zmieniającym życie. Świetni ludzie, możliwości rozwoju. Projekty. Większość czasu pracowałem przy trzech częściach The Hobbit.

Fot. arch. prywatne – Krzysztof Szczepański

Po pięciu latach w Nowej Zelandii stwierdzili z żoną, że pora zmienić scenerię. Przenieśli się do Ameryki. Tam Krzysztof pracował m.in. dla Industrial Light and Magic (firma mająca na koncie takie filmy jak Gwiezdne wojny, Jurassic Park, Titanic). Dwa lata temu przed Krzysztofem pojawiła się propozycja nie do odrzucenia – dołączenie do teamu Andy’ego Jonesa przy tworzeniu Króla Lwa…

Używając najnowszych technik grafiki komputerowej (CGI), motion capture, virtual production, oraz animacji i tradycyjnych technik filmowych pomagał reżyserowi Jonowi Favreau w wizualizowaniu pomysłów do filmu oraz animowaniu wielu kluczowych scen.

Na spotkaniu w Rzeszowie opowie o kulisach powstawania hollywoodzkich produkcji, współpracy z największymi reżyserami, ale też o swojej prywatnej drodze do sukcesu.

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze artykuły

Konferencja prasowa na temat DK-73 Pilzno-Jasło

Dojazd drogą krajową nr 73 z Pilzna do Jasła poprawi się do roku 2027. Obecnie trwają przygotowania do realizacji tej inwestycji. O...

W centrum miasta zapadł się kanał. Droga została zablokowana

W pobliżu skrzyżowania ul. Floriańskiej z ul. Kadyiego w Jaśle zapadł się biegnący pod powierzchnią drogi kanał. Droga została zablokowana i przez...

Najlepsze danie na Świecie! Poznaj historię pizzy

Pomimo tego, że pizza została zaliczona do popularnej kuchni nazwanej fast foodem i tak kochają ją miliardy ludzi na całym świecie. Ten...

Koronawirus wykryty u pracownicy. Szpital w Jaśle wstrzymuje działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW

W związku z sytuacją epidemiologiczną od dnia 06.08.2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu...