wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jaślanin zdobywa srebro w Pucharze Świata w Judo!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Bartłomiej Garbacik aktualny Mistrz Polski, wychowanek Jasielskiego klubu judo, został srebrnym medalistą Pucharu Świata w Warszawie, który odbył się w minioną sobotę na Arenie Ursynów.

W kategorii do 60 kg Bartłomiej wygrał 4 walki przed czasem przegrywając dopiero w finale z reprezentantem z Azerbejdżanu Orujem Valizadą. Bartłomiej aktualnie jest zawodnikiem klubu AZS AWF Katowice. Warszawski European Open to część kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku, które odbędą się w Tokio. W zawodach startowało ponad 300 zawodników z blisko 40 krajów. W składach wielu reprezentacji pojawili się medaliści mistrzostw poszczególnych kontynentów i zawodów najwyższej rangi Grand Slam i Grand Prix.

Bartłomiej Garbacik - vice mistrz Judo

Jak czuje się vice Mistrz Pucharu Świata w Judo?

Po wywalczeniu srebrnego medalu czuje się świetnie, szczególnie że zdobyłem go w kraju przy polskiej publiczności.

Jakie plany na przyszłość? Czy uda się uzyskać klasyfikacje do IO 2020 i reprezentować Polskę w Tokio?

Już od poniedziałku będę na mocnym campie treningowym w Czeskim Nymburku, gdzie będę szykował się do kolejnych międzynarodowych startów. Jeżeli chodzi o kwalifikacje na IO jeszcze długa droga, ze swojej strony robię wszystko żeby wywalczyć kwalifikacje a medal z pucharu świata małymi kroczkami przybliża mnie do tego.

Jak wiele musi poświecić sportowiec, w tym wypadku judoka, aby osiągnąć taki sukces?

Myślę, że każdy sportowiec musi wiele poświecić, żeby osiągać duże sukcesy. Musi się z tym liczyć. W moim wypadku tez jest podobnie.

Serdecznie gratulujemy

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły