wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dawka rozrywki w czwartkowy wieczór

XI Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Komedia „Mała rzecz a cieszy” została wystawiona 14 listopada br. na deskach Jasielskiego Domu Kultury w ramach XI Jesiennych Spotkań z Teatrem. Spektakl dostarczył widzom porcję rozrywki, pokazując przyjemniejszą stronę codzienności.

Przypadkowe spotkania pracowników i klientów charytatywnego „ciucholandu”, ich banalne rozmowy i takież problemy, pochopne oceny i wynikające z nich nieporozumienia; sytuacje wręcz trywialne, z jakimi niemal każdy styka się na co dzień, to cała treść sztuki „Mała rzecz a cieszy”. W życiu podobne epizody pełne są zabawnych sytuacji lecz niewiele osób zwraca na to uwagę. Autor sztuki natomiast uwypuklił komizm codzienności, dając publiczności okazję do szczerego śmiechu. Z kolei aktorzy świetnie wywiązali się ze swoich ról dyskretnie zaznaczając, że każda z granych postaci ma też inne życie, z którym się nie obnosi: jakieś zmartwienia, jakieś marzenia, bagaż doświadczeń i plany na przyszłość i, że wydając opinię na podstawie wyglądu i krótkiej wymiany zdań łatwo możemy się pomylić.

Wystąpili: Olga Sawicka, Maja Berełkowska, Piotr Cyrwus i Waldemar Obłoza. Reżyseria: Piotr Jędrzejas.

„Mała rzecz a cieszy” autorstwa Liz Lochhead była 5. spektaklem tegorocznych JST w Jaśle. Przed miłośnikami teatru jeszcze: „Mieszczanin szlachcicem” Moliera w adaptacji i reżyserii Agnieszki Cianciara-Fröhlich (24 listopada) i – na zakończenie – „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry ze znakomitą Marią Seweryn i aktorami Teatru Scena STU (2 grudnia).

Zorganizowane przez Jasielski Dom Kultury XI Jesienne Spotkania z Teatrem wspiera Toyota, a partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło, LOTOS Asfalt S.A. oraz PGNiG SA.

JDK – st

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły