wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

X Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle – Baletowe zakończenie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dwiema jednoaktówkami baletowymi w wykonaniu artystów ze Lwowa zakończyły się – w sobotę, 1 grudnia br. – X Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle.

Tancerze Lwowskiego Baletu zaprezentowali na scenie Jasielskiego Domu Kultury „Carmen” i „Szecherezadę”.

Tytuły tych baletów, to jednocześnie imiona ich bohaterek. (…) Pierwsi, paryscy widzowie „Carmen” byli trochę skonsternowani zarówno tematyką jak i przemieszaniem wątków komediowych z dramatycznymi. Jednak wygrała przepiękna muzyka Georga Bizeta. (…) Tematyka „Szecherezady” zaczerpnięta jest z „Baśni tysiąca i jednej nocy” – mówiła na wstępie wicedyrektor JDK Helena Gołębiowska, zapraszając publiczność do obejrzenia dwóch niezwykłych historii miłosnych, muzyką i tańcem malowanych.

Podczas tegorocznych spotkań teatralnych w JDK wielbiciele sztuk scenicznych mieli okazję obejrzeć 7 różnorodnych spektakli: „Alibi od zaraz”, „Kocham pana, panie Sułku”, „Wokół Szekspira”, „Mężczyzna idealny”, „Wariacje Tischnerowskie”, „Wyzwolenie” oraz dwie jednoaktówki baletowe: „Carmen” i „Szecherezadę”.

X Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle zorganizował JDK, a partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG oraz LOTOS SA.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły