wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Adrian Bochnia z Jasła powołany na Zastępcę Dyrektora ds. Ekonomicznych i Administracji największego Szpitala w Polsce

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Adrian Bochnia z Jasła został powołany na Zastępcę Dyrektora ds. Ekonomicznych i Administracji największego Szpitala w Polsce – Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

20 lipca 2020 roku Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemar Wierzba – po przeprowadzeniu postępowania konkursowego – powołał na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Ekonomicznych i Administracji – pana Adriana Bochnię.

Adrian Bochnia – pochodzi z Jasła, magister zdrowia publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ukończył studia podyplomowe: Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Podyplomowe Studia Menadżerskie: Zarządzanie w podmiotach leczniczych w dobie przekształceń własnościowych na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe: Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Certyfikowany audytor wiodący systemu zarządzania ISO:9001-2015 z akredytacją IRCA (International Register Certyficated Auditors) oraz certyfikowany audytor systemu zarządzania BHP wg normy PN18001:2004/OHSAS 18001:2007. Posiada certyfikat i uprawnienia Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Adrian Bochnia od marca 2020 roku pełnił funkcję Pełnomocnika Dyrektora ds. Ekonomiczno-Administracyjnych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Od 2018 do kwietnia 2020 roku był Dyrektorem Naczelnym Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Rzeszowie SPZOZ / Podkarpackiego Centrum Medycznego w Rzeszowie SPZOZ – podmiotu leczniczego Samorządu Województwa Podkarpackiego.

W marcu 2019 roku otrzymał tytuł Człowiek Roku 2019 w województwie świętokrzyskim w kategorii samorządność i społeczność lokalna oraz nagrodę specjalną za zdobycie zaufania społecznego poprzez zbudowanie transparentności w zarządzaniu Zespołem Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie – Szpitalem Powiatowym im. Jana Pawła II. W 2018 roku był Dyrektorem Naczelnym Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie – Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II.

Od 2015 do 2017 z ramienia Centrali Grupy PZU w Warszawie był odpowiedzialny za zarządzanie procesem kontraktowania, organizowania i świadczenia usług medycznych na terenie Polski i Europy w Biurze Assistance. Był odpowiedzialny za utrzymanie sieci medycznej oraz relacje z zagranicznymi usługodawcami i partnerami medycznymi. W Biurze Assistance – Grupy PZU nadzorował jakość świadczonych usług.

W prywatnym sektorze ochrony zdrowia sprawował funkcje Członka Zarządu i Dyrektora Zarządzającego w Holistic Clinic Sp. z o.o., zdobywał doświadczenie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, Centrum Medycznym LIM i Grupie LuxMed. Jest zagorzałym propagatorem idei związanych z promocją zdrowia oraz różnych akcji społecznych jakie realizował m. in. dla osób chorych na cukrzycę. Pomysłodawca i koordynator najlepszej kampanii 1% dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zapoczątkowanej m. in. przez Profesora Zbigniewa Religę.

Jak się możemy dowiedzieć ze strony internetowej CSK MSWiA: Szpital to ponad 887 łóżek w tym: 19 klinik, 10 oddziałów, 44 poradnie, 14 pracowni i zakładów diagnostycznych, 4 Poliklinik na terenie województwa mazowieckiego (w Radomiu, Siedlcach, Ciechanowie i Warszawie). CSK MSWiA to ponad 120 tyś. hospitalizacji rocznie, 250 tyś. porad w ramach POZ, największy SOR w kraju (od 120 do 250 zgłoszeń na dobę + do 100 przyjęć pacjentów pilnych), to ponad 15 tysięcy zabiegów rocznie, z czego 25% to zabiegi pilne z udziałem pacjentów SOR, to ponad 100 lądowań śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego rocznie, ponad 350 przyjęć do szpitala dziennie !!! To ponad 40 operacji prowadzonych równocześnie na 8 blokach operacyjnych.

CSK MSWiA w Warszawie jest obecnie czołowym szpitalem nie tylko w Warszawie, ale również w kraju. Szpital został wybrany przez Ministerstwo Zdrowia jako ośrodek zapewniający opiekę medyczną: członkom rządu, parlamentu i dyplomatom.

Jako jeden z największych szpitali w Polsce zatrudnia ponad 3694 pracowników na umowy o pracę, 1042 pracowników na umowy cywilno-prawne i ponad 540 pracowników na umowy zlecenia. CSK MSWiA w Warszawie ma kontrakt roczny z NFZ na ponad 520 mln zł.

Obecnie, od 12 marca 2020 r. decyzją Wojewody Mazowieckiego CSK MSWiA w Warszawie to największy przekształcony tzw. „szpital jednoimienny – zakaźny” do walki z koronawirusem COVID-19. Szpital odnosi spektakularne sukcesy w leczeniu COVID-19.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
wojtek
5 sierpnia, 2020 20:14

Burbelka byłby lepszy

- Reklama -

Ostatnie artykuły