15.2 C
Jasło
24 września 2020, czwartek

Adrian Bochnia z Jasła powołany na Zastępcę Dyrektora ds. Ekonomicznych i Administracji największego Szpitala w Polsce

Wyróżnione

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenia winiarskie dla firm?

Wyjazd integracyjny bądź spotkanie pracownicze to sposobność do lepszego poznania współpracowników. Niestety często zdarza się, iż jego forma jest nudna i niezachęcająca....
Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Adrian Bochnia z Jasła został powołany na Zastępcę Dyrektora ds. Ekonomicznych i Administracji największego Szpitala w Polsce – Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

20 lipca 2020 roku Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemar Wierzba – po przeprowadzeniu postępowania konkursowego – powołał na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Ekonomicznych i Administracji – pana Adriana Bochnię.

Adrian Bochnia – pochodzi z Jasła, magister zdrowia publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ukończył studia podyplomowe: Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Podyplomowe Studia Menadżerskie: Zarządzanie w podmiotach leczniczych w dobie przekształceń własnościowych na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe: Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Certyfikowany audytor wiodący systemu zarządzania ISO:9001-2015 z akredytacją IRCA (International Register Certyficated Auditors) oraz certyfikowany audytor systemu zarządzania BHP wg normy PN18001:2004/OHSAS 18001:2007. Posiada certyfikat i uprawnienia Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Adrian Bochnia od marca 2020 roku pełnił funkcję Pełnomocnika Dyrektora ds. Ekonomiczno-Administracyjnych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Od 2018 do kwietnia 2020 roku był Dyrektorem Naczelnym Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Rzeszowie SPZOZ / Podkarpackiego Centrum Medycznego w Rzeszowie SPZOZ – podmiotu leczniczego Samorządu Województwa Podkarpackiego.

W marcu 2019 roku otrzymał tytuł Człowiek Roku 2019 w województwie świętokrzyskim w kategorii samorządność i społeczność lokalna oraz nagrodę specjalną za zdobycie zaufania społecznego poprzez zbudowanie transparentności w zarządzaniu Zespołem Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie – Szpitalem Powiatowym im. Jana Pawła II. W 2018 roku był Dyrektorem Naczelnym Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie – Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II.

Od 2015 do 2017 z ramienia Centrali Grupy PZU w Warszawie był odpowiedzialny za zarządzanie procesem kontraktowania, organizowania i świadczenia usług medycznych na terenie Polski i Europy w Biurze Assistance. Był odpowiedzialny za utrzymanie sieci medycznej oraz relacje z zagranicznymi usługodawcami i partnerami medycznymi. W Biurze Assistance – Grupy PZU nadzorował jakość świadczonych usług.

W prywatnym sektorze ochrony zdrowia sprawował funkcje Członka Zarządu i Dyrektora Zarządzającego w Holistic Clinic Sp. z o.o., zdobywał doświadczenie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, Centrum Medycznym LIM i Grupie LuxMed. Jest zagorzałym propagatorem idei związanych z promocją zdrowia oraz różnych akcji społecznych jakie realizował m. in. dla osób chorych na cukrzycę. Pomysłodawca i koordynator najlepszej kampanii 1% dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zapoczątkowanej m. in. przez Profesora Zbigniewa Religę.

Jak się możemy dowiedzieć ze strony internetowej CSK MSWiA: Szpital to ponad 887 łóżek w tym: 19 klinik, 10 oddziałów, 44 poradnie, 14 pracowni i zakładów diagnostycznych, 4 Poliklinik na terenie województwa mazowieckiego (w Radomiu, Siedlcach, Ciechanowie i Warszawie). CSK MSWiA to ponad 120 tyś. hospitalizacji rocznie, 250 tyś. porad w ramach POZ, największy SOR w kraju (od 120 do 250 zgłoszeń na dobę + do 100 przyjęć pacjentów pilnych), to ponad 15 tysięcy zabiegów rocznie, z czego 25% to zabiegi pilne z udziałem pacjentów SOR, to ponad 100 lądowań śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego rocznie, ponad 350 przyjęć do szpitala dziennie !!! To ponad 40 operacji prowadzonych równocześnie na 8 blokach operacyjnych.

CSK MSWiA w Warszawie jest obecnie czołowym szpitalem nie tylko w Warszawie, ale również w kraju. Szpital został wybrany przez Ministerstwo Zdrowia jako ośrodek zapewniający opiekę medyczną: członkom rządu, parlamentu i dyplomatom.

Jako jeden z największych szpitali w Polsce zatrudnia ponad 3694 pracowników na umowy o pracę, 1042 pracowników na umowy cywilno-prawne i ponad 540 pracowników na umowy zlecenia. CSK MSWiA w Warszawie ma kontrakt roczny z NFZ na ponad 520 mln zł.

Obecnie, od 12 marca 2020 r. decyzją Wojewody Mazowieckiego CSK MSWiA w Warszawie to największy przekształcony tzw. „szpital jednoimienny – zakaźny” do walki z koronawirusem COVID-19. Szpital odnosi spektakularne sukcesy w leczeniu COVID-19.

- Reklama -

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
wojtek
wojtek
5 sierpnia, 2020 20:14

Burbelka byłby lepszy

- Reklama -

Ostatnie artykuły

Sierpniowa edycja konkursu zakończona

Zwycięzcą sierpniowej edycji konkursu fotograficznego Jasło FOTOEYE zostało zdjęcie „Skate-park” wykonane przez Jakuba Orłowskiego. Spośród 44 zdjęć zakwalifikowanych do konkursu komisja postanowiła...

Judy Garland w JDK: Smutne życie legendy Hollywood

Sztuką „Judy” (18 września br.) w reżyserii Sławomira Chwastowskiego Jasielski Dom Kultury rozpoczął tegoroczne XII Jesienne Spotkania z Teatrem. W tytułowej roli...