wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wojciech Zając odznaczony za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pochodzący z Jasła wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając został odznaczony za zasługi dla samorządu terytorialnego. Odznaki, w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wręczyła samorządowcom z naszego regionu Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Uroczystość była okazją do podziękowania za zaangażowanie w działania na rzecz lokalnych wspólnot, aktywność społeczną i podejmowanie przedsięwzięć służących rozwojowi naszego województwa.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego jest wyjątkową formą podziękowania osobom, które są zasłużone dla kształtowania się samorządności w Polsce. Cieszę, że w gronie uhonorowanych są wyjątkowi ludzie, którzy swoją działalność samorządową traktują jako misję  kształtowania otaczającej rzeczywistości z pożytkiem dla mieszkańców gmin, miast i naszego województwa

powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W imieniu odznaczonych głos zabrał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia na stanowisku. Marszałek podkreślił, że przyznane odznaki to szczególne wyróżnienia będące podsumowaniem dotychczasowej pracy podkarpackich samorządowców na rzecz rozwoju małych ojczyzn, ale też motywacja do dalszych działań na rzecz mieszkańców regionu.  

Po uroczystości wręczenia odznak odbył się panel poświęcony samorządności w ramach III Podkarpackiego Forum Młodzieży.

Inicjatorem forum jest pełnomocnik wojewody podkarpackiego do spraw młodzieży Dominik Boratyn. Wydarzenie jest skierowane było do  osób reprezentującej różne środowiska tj. rad młodzieżowych, samorządów studenckich, organizacji społecznych oraz młodzieżówek z województwa podkarpackiego.

Tym razem młodzi ludzie mieli okazję porozmawiać z wyróżnionymi dziś osobami na temat kształtowania jednostek samorządu terytorialnego w sposób adekwatny do potrzeb lokalnej społeczności, a także o codziennej pracy i inicjatywach służących dynamicznemu rozwojowi województwa podkarpackiego.

***

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu, np. za szczególne zasługi w działalności w jednostkach samorządu terytorialnego oraz ich związkach i stowarzyszeniach.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodziliśmy w Polsce 27  maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły