wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Schizofrenia Koalicji Obywatelskiej. Joanna Frydrych nawołuje do wyborów powszechnych

Wyróżnione

- Reklama -

To, że politycy manipulują prawdą jest standardem. Prawda nie jest dziś w cenie. Takie są zasady i chyba już dawno wszyscy je zaakceptowaliśmy. Ale nawet hipokryzja ma swoje granice. Cytując Kazika: „Czy wy nas macie za idiotów?”

Jeszcze nie tak dawno Koalicja Obywatelska przeżywała dramat. Wizja wyborów tradycyjnych, organizowanych w lokalach wyborczych, oznaczała dla formacji narażenie milionów Polek i Polaków na zakażenie koronawirusem. Sam marszałek Senatu Tomasz Grodzki używał w swoich wypowiedziach określenia „zabójcze koperty” (co w jego przypadku jest akurat wysoce niefortunnym określeniem). A teraz, po zmianie kandydata wszystko jest OK! Wybory można przeprowadzić w każdy możliwy sposób!

Nawołuje do tego, niedawno przeciwna organizacji wyborów prezydenckich, poseł na Sejm Joanna Frydrych.

Rafał Trzaskowski staje dzisiaj jako kandydat na Prezydenta RP do walki o demokratyczną Polskę, silne państwo…

Opublikowany przez Joannę Frydrych Piątek, 15 maja 2020

Wybory korespondencyjne to tylko i aż techniczne ułatwienie

Prawdopodobnie końcem czerwca odbędą się wybory mieszane, które przewidują opcję oddania głosu w sposób tradycyjny – w lokalu wyborczym, lub opcję głosowania korespondencyjnego. A my wierzymy w zapewnienia Platformy, która jeszcze 5 lat temu, za pośrednictwem Instytutu Obywatelskiego przekonywała, że:

Głosowanie korespondencyjne jest postrzegane jako jedno z najskuteczniejszych narzędzi technicznych sprzyjających powstrzymywaniu globalnego trendu spadającej frekwencji wyborczej. Możliwość listownego oddania głosu przewidują także przepisy wyborcze m.in. w Hiszpanii, Irlandii czy Szwajcarii. Międzynarodowe badania porównawcze pokazują, że głosowanie korespondencyjne ma widoczny, pozytywny wpływ na poziom uczestnictwa w wyborach, choć nie jest cudowną receptą na ożywienie głosujących. To tylko i aż techniczne ułatwienie. – źródło: http://www.instytutobywatelski.pl

Dlatego zachęcamy do głosowana korespondencyjnego!

Tymczasem wolne radio nadaje!

Chyba każdy słyszał o aferze radiowej Trójki, w której ściągnięto „politycznie niepoprawną” piosenkę z list przebojów. To było żenujące i uderzało w wolność słowa, która powinna być największą wartością dla każdego dziennikarza. Niestety, jak się okazuje, to wszystko ma głębszy sens. Pamiętacie kultowy program Mann do Materny, Materna do Manna? Jeśli tak to, możecie przeżyć druga młodość oglądając „Mann do Trzaskowskiego, Trzaskowski do Manna”. Miłego oglądania!

Mann do Trzaskowskiego, Trzaskowski do Manna

W ten sposób pryska mit apolitycznych dziennikarzy radiowej Trójki. Na marginesie warto wspomnieć, że powstaje „Radio Nowy Świat”, na które zebrano już ponad 1 milion złotych. Natura jest w stanie wypełnić każda próżnię. Fani Trójkowych dziennikarzy mogą spać spokojnie – ich idole nadal będą mieć pracę!

- Reklama -

Podobne artykuły

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
MK
23 maja, 2020 21:32

Robią was w ch.. od kilku dekad to żałosne. I jak widać stare wygi jak Mann odnajdą się w nowej rzeczywistości, w każdych czasach.

Anonimowo
23 maja, 2020 21:34

Frydrych to ta co w szpilkach chodziła na wałach w Jaśle podczas powodzi rozdając pączki?

Anonimowo
24 maja, 2020 20:36

Mam rozwiązanie na wszystkie problemy. Totalna dekomunizacja. Wtedy nie będzie PO, PiS i czerwonych. Wtedy będzie w końcu normalnie

Alojzy Nowak
7 sierpnia, 2020 22:35
Odpowiedź na  Anonimowo

Powodzenia

Jaślanka
29 maja, 2020 00:30

Dodaję ponownie, bo gdzieś mi zniknął komentarz. Wybory korespondencyjne same w sobie nie są złe. Ale nie było  możliwe, by bezpiecznie i dobrze wprowadzić takie zmiany organizacyjne do 10 mają! I o to chodziło protestującym. Przecież za kilka dni miały być wybory, a nikt nie wiedział czy i jak się odbędą. To absurd. Najbardziej przeraża mnie bezprawie. Przecież poczta żądała danych osobowych wszystkich obywateli Polski tylko na podstawie słów polityków, a nie przepisów. Ustawa nawet nie została przegłosowana. Do końca nikt nie wiedział czy przejdzie, bo niewiadomo było, co zadecyduje Gowin. Nie mam pojęcia jakie dokładnie dane, ani jaką metodą… Czytaj więcej »

Admin
Moje Jasło
30 maja, 2020 21:19
Odpowiedź na  Jaślanka

Pani komentarz nie zniknął… Dodała go Pani pod złym wpisem – https://mojejaslo.pl/odliczono-falszywe-glosy-znamy-zwyciezcow-pierwszej-edycji-jasielskiego-budzetu-obywatelskiego/ Nie usuwamy komentarzy pod warunkiem, że nie uderzają w niczyje dobra osobiste i nie łamią prawa.

Jaślanka
28 maja, 2020 09:36

Sorry nie pod tym artykułem miało być.

Anonimowo
28 maja, 2020 10:34

ale wyborów nadal nie będzie, bo pan od kopert blokuje

kuba
28 maja, 2020 16:54

To, że dziennikarze manipulują prawdą jest standardem.
Ale aby to robić trzeba najpierw zostac dziennikarzem
pisarzyno z pisu

Alojzy Nowak
7 sierpnia, 2020 22:36
Odpowiedź na  kuba

A jaka jest twoja definicja dziennikarza? Paszport polszmatu? czy tvn-u?

- Reklama -

Ostatnie artykuły