wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rząd zaostrza ograniczenia. Bezwzględny zakaz wychodzenia z domu poza wyjątkowymi sytuacjami.

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe ograniczenia w związku z szerzeniem się epidemii koronawirusa.

Liczba zakażonych zbliża się powoli do tysiąca. W Polsce mamy już 9 ofiar śmiertelnych. W tej sytuacji rząd postanowił wprowadzić dodatkowe środki zapobiegawcze. Będą nimi rygorystyczne ograniczenia w przemieszczaniu się, transporcie zbiorowym oraz zgromadzeniach.

Zobacz wykres zakażonych na Podkarpaciu

Liczba pasażerów środków komunikacji publicznej ma być limitowana tak, żeby można było zachować bezpieczny odstęp. Obowiązuje także zakaz zgromadzeń publicznych. Przemieszczać będą mogły się razem nie więcej niż 2 osoby, z wyłączeniem rodzin.

Będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wychodzenia z domu, za wyjątkiem naprawdę wyjątkowych sytuacji. Do wyjątków będzie zaliczać się wyjście do pracy, sklepu, lekarza, apteki. Dopuszczalne będzie również wyjście z psem lub krótki spacer.

Oprócz tego zaostrzeniu uległy zasady odnośnie uczestnictwa w nabożeństwach. W kościele może przebywać maksymalnie pięć osób, wyłączając z tej liczby księdza, a podczas pogrzebu – osoby obsługujące ceremonię.

Absolutnie zakazane będą wszelkie spotkania w większej grupie. Za złamanie zasad będą groziły mandaty. Obostrzenia obowiązują od dzisiaj 24 marca do 11 kwietnia

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Joseph
24 marca, 2020 15:47

to raczej jak taki straszak pewnie będzie działać. nie widzę tego w działaniu. znudzonych nastolatków po osiedlach tak łatwo sie nie rozgoni.

ili
24 marca, 2020 19:50

Chodzi głownie o duże grupy nastolatków w większych miastach. Mają labę i to wykorzystują łażąc w grupach. U nas policja nie będzie nikogo ganiała po ulicy.

Szybki
26 marca, 2020 23:09

Prawo jest poto żeby je łamać oni sami nieh pierw siebie pilnujom i każom a potem ludzi

- Reklama -

Ostatnie artykuły