wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Profilaktyka raka piersi w jasielskiej Bibliotece

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

29 marca 2023 r. jasielska „Położna na medal” Małgorzata Buba, spotkała się z czytelniczkami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, aby porozmawiać o profilaktyce kobiecego  zdrowia.

Małgorzata Buba opowiedziała o swojej pracy i kampanii Położna na medal. Podczas prezentacji wymieniła czynniki mogące zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi, omówiła budowę piersi i uczuliła na co zwracać szczególną uwagę. Zachęcała do regularnych wizyt u specjalistów, kobiety do 45 roku życia do wykonywania USG piersi, natomiast starsze panie do robienia mammografii raz do roku. Zaznaczyła także, że wszystkie kobiety bez względu na wiek powinny co miesiąc badać swoje piersi, ponieważ dzięki samoobserwacji naszego ciała możemy wykryć niepokojące zmiany na wczesnym etapie choroby i podjąć skuteczne leczenie.

Profilaktyka raka piersi w jasielskiej Bibliotece

W części warsztatowej uczestniczki zobaczyły jak krok po kroku wykonywać samobadanie piersi. Każda z nich miała okazję wykonać palpacyjne badanie na specjalnych fantomach piersi, sprawdzając jakie zmiany powinny skłonić nas do wizyty u lekarza.

Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej i otwartej atmosferze. Małgorzata Buba chętnie odpowiadała na pytania, dzieląc się fachową wiedzą i doświadczeniem z wieloletniej praktyki w zawodzie. Panie z zainteresowaniem przeglądały dostępne w Bibliotece książki o zdrowiu, diecie i dbaniu o urodę, a w trakcie rozmowy dzieliły się swoimi historiami i osobistymi doświadczeniami. Dzięki patronatowi: Kampanii Położna na medal uczestniczki otrzymały drobny upominek w postaci zestawów kosmetyków.

Małgorzata Buba to położna środowiskowo-rodzinna, specjalistka pielęgniarstwa ginekologicznego, certyfikowana doradczyni laktacyjna, instruktorka szkoły rodzenia, laureatka 9. edycji konkursu Położna na medal i ambasadorka tej kampanii.

Partnerzy wydarzenia: Kampania Położna na medal oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle.  

ŹródłoMBP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły