wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Operetkowy upiór podbił publiczność

Noworoczny koncert dla seniorów w Jasielskim Domu Kultury

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Multimedialne widowisko „Upiór w operetce”, w wykonaniu solistów i orkiestry Filharmonii Futura w kameralnym składzie, obejrzeli – 1 lutego br. – jasielscy seniorzy.

Pomysł organizowania noworocznych koncertów specjalnie dla starszych (czyli 60+) mieszkańców Jasła zrodził się w zeszłym roku z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Jasła oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku i zaowocował koncertem pod patronatem burmistrza, w którym wystąpili miejscowi artyści z Chóru „Laurenti” i Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej. W tym roku gospodarz miasta wraz z Radą Seniorów zaprosili starsze pokolenie jaślan na koncert w klimacie operetkowym.

Upiór w Operetce - Jasielski Dom KulturyUpiór w Operetce - Jasielski Dom KulturyUpiór w Operetce - Jasielski Dom Kultury

Tych, którzy z zaproszenia skorzystali przywitał burmistrz Ryszard Pabian, składając im przy okazji noworoczne życzenia szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności, a pożegnał przewodniczący Rady Seniorów Adam Owiński w towarzystwie Felicji Jałosińskiej, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu noworocznego i zapraszając jasielskich melomanów „60+” na następne takie spotkanie za rok.

Upiór w Operetce - Jasielski Dom KulturyUpiór w Operetce - Jasielski Dom Kultury

Publiczność z zachwytem przyjęła najpiękniejsze arie i duety operetkowe oraz wirtuozerskie popisy skrzypka, ilustrujące historię tytułowego Upiora, który co jakiś czas zjawiał się w operetce snując wspomnienia i wciąż ponawiając awanse wobec primadonny zauroczonej nie nim, tylko wspomnianym skrzypkiem. Artyści zaprezentowali najpopularniejsze utwory z operetek: Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Morica, Baron Cygański i in., a widownia z entuzjazmem witała każdy występ. Dała się nawet wciągnąć do śpiewania, dzięki czemu można więc było usłyszeć salę nucącą, że: „Wielka sława, to żart / książę błazna jest wart / złoto toczy się w krąg / z rąk do rąk, z rąk do rąk” oraz że: „W rytm walczyka serce śpiewa kochaj mnie / Bez miłości świat nic nie wart kochaj mnie”. Słuchacze pożegnali artystów długą owacją na stojąco.

Upiór w Operetce - Jasielski Dom KulturyUpiór w Operetce - Jasielski Dom Kultury

JDK -st

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły