-9.2 C
Jasło
21 stycznia 2021, czwartek

Kup koszulkę klubową z autografem Wilfredo Leona i pomóż Kubie wgrać z rakiem!

Wyróżnione

Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Przedmiotem aukcji jest koszulka klubowa Sir Safety Perugia z autografem Wilfredo Leona.

Aukcja dostępna jest pod linkiem https://charytatywni.allegro.pl/koszulka-z-autografem-wilfredo-leona-i9903436

Kuba ma 22 lata, jest siatkarzem. Życie go mocno doświadczyło, wychowywała go babcia. Rok 2016 miał być przełomowym momentem w jego życiu – zdał maturę i miał zagrać w I Lidze w siatkę. Ten sport  jest pasją, która pokierowała jego życiem. Dorastając na boisku wykształcił ducha walki, wiedział, że chcieć znaczy móc. Jednak rok, który miał być początkiem spełnienia marzeń przyniósł ciężką chorobę. Mięsak maziówkowy – taką diagnozę usłyszał Kuba, jednak chęć  życia była silniejsza i po rocznym leczeniu wrócił do gry. W 2018 i 2019 znalazł się w najlepszej dziesiątce w Plebiscycie na najpopularniejszych sportowca Podkarpackiego Trójmiasta.

Kiedy wydawało się, że wszystko wraca do normy – rak ponownie zaatakował. Tym razem lekarze w Polsce stwierdzili, że chemia nie pomoże, że konieczna jest amputacja. Nowotwór daje szybko przerzuty, zazwyczaj po amputacji osoba żyje do 5 lat. Dla człowieka, który od młodych lat był aktywny i który ma przed sobą całe życie to wyrok.

W pierwszej chwili pojawiło się zwątpienie i bezsilność. Ale udało nam się dotrzeć do Kliniki w Monachium. Wysłaliśmy wszystkie dokumenty i po oczekiwaniu dostaliśmy informację, że mięsak, który ma Kuba – może być leczony. Niestety koszt to 30 tys. euro. Jeśli będziemy mieć całą kwotę, możemy zacząć leczenie nawet w najbliższym tygodniu.

Dlatego błagamy Państwa o pomoc by uratować rękę i życie Kuby.

Więcej artykułów

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie artykuły