Zbiórka na protezę ręki dla Kuby Procanina

  0
  Zbiórka na protezę ręki dla Kuby Procanina

  Kilka miesięcy temu nasz wspaniały siatkarz – Kuba Procanin, walczył z rakiem i zbierał pieniądze na protonoterapię (https://www.siepomaga.pl/siatkarz-kuba).

  Udostępniamy treść prośby przesłanej dziś do naszej redakcji.

  Kuba nie miał w życiu łatwo, a leczenie w Monachium było nadzieją, że nawrót raka nie zabierze mu ręki i życia. Niestety nowotwór nazbyt pospieszył ze swoim apetytem i leczenie okazało się niemożliwe. Potrzebna była jak najszybsza amputacja ręki. Zabieg wykonano 19 lipca w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej- Curie.

  Utrata ręki to było dla Kuby coś, czego bardzo się obawiał. Chciał jeszcze kiedyś grać w siatkę. Kiedy stanął przed faktem – jego myślenie zmieniło się o 180 stopni. Choć ciężko w to uwierzyć – już ponad miesiąc po amputacji – poszedł na trening siatkówki. Choć mówi, że nie jest łatwo- nie poddaje się. Kuba wie czego chce – chce żyć i grać.

  Jego siła walki daje siłę też innym. Dzięki niesamowitemu wsparciu ludzi udało się zebrać większą część pieniędzy, niestety koszt protezy i rehabilitacji przekracza tą kwotę o ponad 100 tys. zł. Dlatego znów potrzebne jest wsparcie i zbiórka, żeby Kuba mógł otrzymać nowoczesną protezę.

  Prosimy o wsparcie i udostępnianie zbiórki: https://www.siepomaga.pl/nowa-reka-kuby