wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Czy maseczki będą obowiązkowe?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Obowiązek zakrywania ust i nosa zostanie wprowadzony od najbliższego czwartku, czyli 16 kwietnia i będzie dotyczył wszystkich osób poruszających się w przestrzeni publicznej.

O nowych obostrzeniach poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski, który zwrócił uwagę na to, że obowiązek zakrywania ust i nosa nie musi być realizowany poprzez noszenie maseczki.

Nie mówimy, że musi to być maseczka, może to być chustka, szalik.

Nie mniej jednak, jak podano na Twitterze Ministerstwa Zdrowia Wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy

Z czego wynika nowy obowiązek?

Rząd zamierza stopniowo zmniejszać restrykcje uwalniając poszczególne gałęzie gospodarki. Oznacza to, że na ulicach pojawi się więcej ludzi. Dlatego zdecydowano o dodatkowym zabezpieczeniu, które ograniczy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Należy pamiętać o tym, że nie nosimy maseczki dla własnego bezpieczeństwa, ale po to, by uchronić innych.

Czym więcej ludzi tym większe zagrożenie zakażeniem. Na pewno aktualna pozostanie zasada zachowania bezpiecznej odległości. Staramy się nie zbliżać do drugiej osoby na odległość mniejszą niż 2 metry.

Jak zakładać maseczkę?

Procedurę zakładania i używania maseczki ochronnej najlepiej obrazuje ikonografika Ministerstwa Zdrowia.

Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę \ Ministerstwo Zdrowia

Pamiętajmy, że to od naszej wiedzy i zaangażowania zależy dalsze rozprzestrzenianie koronawirusa.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły