wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jak wygląda lot zapoznawczy śmigłowcem?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Loty śmigłowcem to niesamowite przeżycie, szczególnie w przypadku, gdy sami chcemy usiąść za sterami tej latającej maszyny. W tekście wskażemy czym jest tak naprawdę lot zapoznawczy śmigłowcem, jak długo trwa oraz w jakim celu warto go odbyć.

Już na samym początku zaznaczymy, że lot zapoznawczy śmigłowcem różni się np. od lotu krajobrazowego, gdzie uczestnik jest wyłącznie pasażerem. W praktyce to tak naprawdę szeroki wstęp do rozpoczęcia zaawansowanego szkolenia, które umożliwi (w przyszłości) uzyskanie licencji pilota.

Dlaczego warto zdecydować się na taki lot?

Przede wszystkim osoby, które decydują się na zapoznawczy lot śmigłowcem, chcą sprawdzić swoje predyspozycje do pilotowania takich maszyn. Potencjalny kandydat może skontrolować, czy ma ochotę starać się w przyszłości o licencję i rozpocząć szkolenie. To sposób na weryfikację precyzji, odwagi i indywidualnych możliwości. Niekiedy może być również fantastyczną przygodą, bo osoba decydująca się na lot najpewniej pierwszy raz w życiu usiądzie w kabinie helikoptera, nie mówiąc już o prowadzeniu takiej maszyny.

Nauka pilotażu śmiegłowcem

Kto może zdecydować się na lot zapoznawczy? Praktycznie każda, zwykle pełnoletnia osoba, która chce usiąść za sterami śmigłowca i przeżyć niezapomniane chwile w locie. Ten może być jednorazową zabawą, wstępem do kolejnych startów zapoznawczych lub wstępem do kursu na licencję pilota.

Lot zapoznawczy – krok po kroku

Początek lotu to zapoznanie się z technicznymi aspektami maszyny. Doświadczony pilot, który będzie z nami przez cały czas zrobi odpowiedni wstęp, wskaże tajniki sterowania śmigłowcem i przedstawi działanie i funkcję najważniejszych urządzeń. Instruktor wyjaśni również zasady odczytywania pogody, łączności i procedur, a także przygotowania maszyny. Następnie przejdziemy do procesu uruchomienia helikoptera i przeprowadzenia procedury startu.

W kolejnym kroku lot zapoznawczy śmigłowcem przejdzie w główną fazę. Chodzi tu o przeprowadzenie podstawowych manewrów takich jak lot po prostej, skręt czy zmiana wysokości przelotowej. Kursant będzie wykonywał wszystkie te czynności w asyście doświadczonego i przeszkolonego pilota. Po nabraniu wprawy, osoba za sterami będzie miała za zadanie przeprowadzenia lotu bokiem, do tyłu, zwisu a na koniec również lądowania.

Ważne jest to, że instruktor na bieżąco wskaże wszystkie nasze błędy, zwróci uwagę na obserwowanie parametrów, a także da wskazówki przydatne w czasie kolejnych lotów. Łącznie przelot zapoznawczy trwa około godziny.

To sposób na rozpoczęcie przygody na całe życie!

Czy warto przeżyć lot zapoznawczy? Zdecydowanie tak! Latanie gwarantuje niezapomniane uczucia, a jeżeli dojdzie do tego jeszcze prowadzenie „powietrznego pojazdu”, to wrażenia na całe życie są gwarantowane! Pamiętajmy, że loty zapoznawcze są w pełni bezpieczne, kontrolowane przez profesjonalistów i prowadzone na maszynach wysokiej klasy, które wcześniej są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym. Nie ma się więc czego obawiać – warto ruszyć w przestworza!

Sprawdź pełną ofertę na HeliPoland.com

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły