wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jak wybrać odpowiedni rower?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jazda na rowerze poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i daje poczucie niczym nieskrępowanej wolności. Rower z powodzeniem może zastąpić samochód przy dojazdach do pracy i szkoły. Wystarczy tylko wiedzieć, jak dopasować go do wieku, wzrostu, oraz kondycji. Na rynku dostępne są modele przeznaczone do jazdy w mieście, na szosach oraz po górskich ścieżkach. Znajdziemy także odpowiednie akcesoria ochronne, zwiększające komfort jazdy i zabezpieczające przed kradzieżą. 

1. Rowery dla dużych i małych

2. Rowery górskie i trekkingowe

3. Kaski rowerowe 

Rowery dla dużych i małych

Osoby, które używają roweru jako środka transportu, najczęściej wybierają rowery miejskie, lub szosowe. Dla starszych rowerzystów, o nieco słabszej kondycji fizycznej, polecane są natomiast rowery ze wspomaganiem elektrycznym. A jak dobrać rower dla dziecka? Na początek, najlepszy będzie jeździk, kontrolowany przez osobę dorosłą, rowerek trójkołowy, albo rowerek biegowy. Więcej informacji na temat rodzajów rowerów znajdziesz tutaj: https://www.mediaexpert.pl/rowery. Wybierając rower, dobrze jest też zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, np. fotelik dla dziecka, bidon do napojów, lampki, lusterka, liczniki oraz elektroniczną nawigację. Całą gamę akcesoriów rowerowych znajdziesz pod tym linkiem: https://www.mediaexpert.pl/rowery/akcesoria-do-rowerow. Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego amatora pojazdów jednośladowych jest odpowiedni kask. Szeroki wybór kasków rowerowych znajduje się na stronie https://www.mediaexpert.pl/rowery/odziez-rowerowa/kaski-sportowe

Rowery górskie i trekkingowe

Amatorzy ostrej jazdy po bezdrożach w ekstremalnych warunkach, powinni zaopatrzyć się w ciężki terenowy rower typu fat bike. Ten pojazd sprawdzi się np. na śniegu, błocie lub piasku. Na daleką wyprawę, odpowiedni będzie rower trekkingowy, w którego wyposażeniu znajduje się wszystko, co przydaje się w podróży. Najbardziej uniwersalne są rowery crossowe, odpowiednie do jazdy zarówno w mieście, jak i po leśnych i polnych ścieżkach. Tego typu pojazdy można nabyć zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektrycznej. Do szybkiej jazdy po szosach, polecane są lekkie pojazdu typu kolarka. Rower górski typu MTB jest odpowiedni dla fanów ostrej jazdy. Taki model z łatwością pokona stromy podjazd, lub stromy zjazd „z górki”.

Kaski rowerowe 

Wsiadając na jakikolwiek typ roweru, nie wolno zapominać o kasku. Ważne, aby kask był wykonany z wytrzymałego materiału, np. poliwęglanu, miał wyściółkę na stałe przytwierdzoną do skorupy, oraz odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych.  Zapobiegnie to nadmiernemu poceniu się w czasie jazdy. Do wyboru mamy kaski mocowane za pomocą pasków i zapięcia pod brodą, lub modele typu full face. Te ostatnie chronią nie tylko głowę, ale także szczękę. Wybierając rozmiar klasku, należy zmierzyć obwód głowy w najszerszym miejscu, czyli na linii nad brwiami i uszami. Kask nie powinien uwierać w czasie użytkowania, ale także nie może zsuwać. 

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły