wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jak policzyć BMI i o czym nam mówi ten współczynnik?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Chcesz obliczyć BMI? Zastanawiasz się, czy masa Twojego ciała jest odpowiednia? Możesz sprawdzić to w bardzo prosty i nieskomplikowany sposób, na dodatek całkowicie za darmo. Pamiętaj, że wskaźnik BMI jest niezwykle precyzyjny i wynik należy traktować bardzo poważnie.

Obliczanie BMI

Do obliczenia swojego BMI potrzebujesz wzrostu oraz wagi. Warto skorzystać z darmowych narzędzi online, które w krótkim czasie podają precyzyjne wyniki. Chcesz wiedzieć, jak obliczyć BMI bez niczyjej pomocy? Wzór jest bardzo prosty: BMI = masa ciała (kg) / wzrost (m)². Otrzymany wynik zinterpretuj zgodnie z następującą skalą:

  • poniżej 16,0 – wygłodzenie,
  • 16,0–17,0 – wychudzenie,
  • 17–18,5 – niedowaga,
  • 18,5–25,0 – wartość prawidłowa,
  • 25,0–30,0 – nadwaga,
  • 30,0–35,0 – I stopień otyłości,
  • 35,0–40,0 – II stopień otyłości,
  • powyżej 40,0 – III stopień otyłości.

Jeżeli Twoje BMI jest zbyt wysokie lub za niskie, warto podjąć odpowiednie kroki, aby uzyskać prawidłowy wynik. Przekroczenie rekomendowanych wartości oznacza, że Twoja dieta składa się ze zbyt wielu kalorii – organizm nie jest w stanie ich spalić, więc zaczyna magazynować zasoby. Co się wtedy dzieje? Zaczynasz przybierać na wadze, a pod skórą zbiera się tkanka tłuszczowa.

Kalkulator kalorii – przydatny podczas analizy BMI

Gdy już obliczysz BMI, Twoje zainteresowanie powinien wzbudzić kalkulator kalorii. To narzędzie stosowane do określania zapotrzebowania energetycznego. Każda osoba potrzebuje innej dawki kalorii w ciągu doby, aby utrzymywać prawidłową masę ciała. Wpływ na ten fakt ma wzrost, waga, wiek, płeć oraz poziom aktywności fizycznej. Z kalkulatora kalorii bardzo często korzystają osoby, które chcą schudnąć. W ten sposób łatwo jest określić, jakie porcje posiłków spożywać, aby stracić na wadze. Przede wszystkim należy uzyskiwać ujemny bilans kaloryczny – wówczas organizm spala więcej zasobów, niż przyjmuje. Tkanka tłuszczowa powoli znika, masa ciała spada. Jeżeli Twoje BMI jest za wysokie i chcesz zrzucić zbędne kilogramy, wykorzystaj kalkulator kalorii. Następnie spożywaj ich mniej, niż w rzeczywistości wynosi Twoje dobowe zapotrzebowanie.

Redukcja BMI poprzez dietę pudełkową

Cateringi pudełkowe oferują diety, których niejednokrotnie celem jest odchudzanie. Warto jednak wybrać dopasowany jadłospis, dostarczający odpowiedni poziom kalorii każdego dnia. Jak wspomniano już wcześniej, do zrzucenia zbędnych kilogramów konieczne jest wdrożenie diety redukcyjnej. Zależnie od Twoich preferencji, może to być na przykład od 300 do 500 kalorii mniej względem energetycznego zapotrzebowania. Odpowiednią dietę pudełkową znajdziesz na bedietcatering.pl. Możesz zdecydować się na klasyczne menu lub wariant vege, keto lub bez laktozy i glutenu. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda. Zapomnisz o codziennym przygotowywaniu posiłków. Pudełkowa dieta od bedietcatering.pl będzie posiadać odpowiednią porcję kalorii, na przykład od 1200 do nawet 2500, zależnie od Twojego zapotrzebowania. Możesz więc chudnąć, bez dodatkowych wyrzeczeń.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły