Od jakiegoś czasu dużą popularnością wśród kobiet cieszą się maski algowe. Są one bardzo chętnie wykorzystywane w procesie pielęgnacji twarzy, gdyż wykazują silne działanie regeneracyjno-normalizujące. Na rynku bez problemu znajdziemy wersje przeznaczone zarówno do skóry tłustej oraz trądzikowej, jak i wrażliwej, przesuszonej, a nawet dojrzałej (z licznymi zmarszczkami).
Sposób przygotowania i aplikacji
Standardowa maska algowa bazuje na roślinach z grupy wodorostów i występuje w formie proszku stanowiącego bazę do wykonania właściwej maseczki. Produkt należy najpierw dokładnie wymieszać z czystą wodą aż do uzyskania perfekcyjnie jednolitej masy o konsystencji bitej śmietany (w proporcji 3:1). Następnie trzeba rozprowadzić całość po oczyszczonej z brudu twarzy, szyi i dekolcie. Odkryte powinny zostać jedynie otwory nosowe. Po około 15-20 minutach można powoli usunąć stężałą powłokę, a ewentualne pozostałości domyć za pomocą waciku nasączonego w płynie micelarnym.
Rezultaty są zauważalne niemal natychmiast – skóra staje się bowiem wyraźnie zmatowiona, estetycznie napięta i lekko rozjaśniona. W celu zintensyfikowania działania maski warto przed jej zastosowaniem nałożyć na powierzchnię twarzy skoncentrowane serum, które przyspieszy przyswajanie składników aktywnych.
Niezwykle pozytywny wpływ na cerę
Maska algowa https://ziaja.com/c/maski-algowe-i-zelowe-1367 zawiera w swoim składzie witaminy A, B, C, K oraz PP, a dodatkowo wapń, żelazo, fluor, cynk czy potas. Z tego względu skutecznie łagodzi podrażnienia, dogłębnie nawilża skórę (zapobiegając jednocześnie wyparowywaniu wody), zmiękcza i wygładza cerę, a także zwęża pory, co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wydzielania łoju. Przy regularnym stosowaniu spowalnia natomiast pojawianie się zmarszczek, dlatego jest polecana zwłaszcza kobietom po 30. roku życia. Stanowi doskonały element kompleksowej profilaktyki przeciwstarzeniowej, pobudzając naturalne procesy regeneracyjne. Jak by tego było mało, dobrej jakości maseczka algowa eliminuje brzydkie wypryski, zmniejsza widoczność naczynek, neutralizuje wolne rodniki, nadaje skórze zdrowego kolorytu i chroni ją przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.
Wskazania i przeciwwskazania
Omawiana maska wprost idealnie sprawdza się przy zmaganiu z bolesnym trądzikiem pospolitym i oparzeniami spowodowanymi zbyt długim przebywaniem na słońcu. Poza tym jest znakomitym wyborem dla pań walczących z niedoskonałościami cery, upływem czasu oraz negatywnymi skutkami użycia kwasów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nakładać ją jedynie przed wyjściem na rozmaite imprezy. Zaaplikowana wraz z serum niemal natychmiast przywróci skórze optymalną jędrność i naturalny blask.
Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania maseczki algowej. Zaliczamy do nich przede wszystkim otwarte rany, nadczynność tarczycy, przyjmowanie leków antybiotykowych lub sterydowych, alergię na jod morski, zaawansowane choroby wirusowe i grzybicze czy schorzenia układu oddechowego (chodzi w szczególności o astmę).