wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

I Otwarte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Jasielskiego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W sobotę, 20 maja 2023 r., na stadionie w Trzcinicy odbyły się I Otwarte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Jasielskiego, z których wyniki trafiły do tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i międzynarodowej organizacji lekkiej atletyki World Athletics. Patronat honorowy nad tym wyjątkowym wydarzeniem sportowym objął Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Ten mityng lekkoatletyczny został podzielony na dwie części. Od godziny 12.00 startowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego. Rywalizowali oni w konkurencjach biegowych na trzech dystansach: 100m, 600 m i 1000m.

Z kolei o godzinie 14.00 sportowe zmagania rozpoczęli najlepsi lekkoatleci z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Startowali oni w konkurencjach biegowych (100m, 200m,400m, 800m, 1500m, 80m przez płotki, 100m ppł, 110 m ppł), w skoku w dal, wzwyż, w trójskoku oraz wieloskoku. Pchali kulą oraz rzucali dyskiem, oszczepem i młotem.

W trakcie zawodów padło wiele wspaniałych wyników i rekordów życiowych, dzięki czemu niektórzy zawodnicy znaleźli się w najlepszej dziesiątce w kraju. Byli to między innymi: Anna Kicińska – kula 4kg (3 miejsce w Polsce z wynikiem uzyskanym w Trzcinicy), Damian Haehne – 110 ppł (5 miejsce w Polsce z wynikiem uzyskanym w Trzcinicy), Maja Tittinger – 100m (9 miejsce w Polsce z wynikiem uzyskanym w Trzcinicy).

Po raz kolejny w powiecie jasielskim odbywają się zwody takiej rangi, kiedy to wyniki uzyskane na tym stadionie wpisywane są do statystyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz międzynarodowej organizacji lekkiej atletyki World Athletics. Cieszy mnie fakt, że w tym roku, po raz pierwszy, odbywają się one w ramach Otwartych Lekkoatletycznych Mistrzostw Powiatu Jasielskiego. – powiedział podczas uroczystego otwarcia zawodów starosta Adam Pawluś.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali nagrodzeni medalami ufundowanymi przez Powiat Jasielski. Młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych medale wręczał Wicestarosta Stanisław Pankiewicz, a uczestnikom ogólnopolskiego mityngu Starosta Jasielski Adam Pawluś.

W sumie w zawodach tych wzięło udział 292 zawodników i łącznie rozdano 34 komplety medali.

Zdjęcia: Organizator

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły