wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Fotorelacja z Memoriału Hubala. Jasło 2023

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegłą niedzielę na hubalowych łąkach po raz kolejny mogliśmy podziwiać Memoriał Hubala – wspaniałe widowisko historyczne poświęcone pamięci wielkiego jaślanina i patrioty mjr. Henryka Dobrzańskiego.

Podczas wydarzenia można było zapoznać się z mundurami, bronią i sprzętem wojskowym tamtej epoki oraz zobaczyć wystawę plenerową „Jaślanie dla niepodległej”, przygotowaną przez Muzeum Regionalne w Jaśle. Swoje stanowisko miało także Wojskowe Centrum Rekrutacji, które promowało służbę wojskową.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zawody kawaleryjskie z władania szablą i lancą oraz pokaz musztry konnej. Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem programu było widowisko historyczne „Śladami ojców naszych”, które inscenizowało toczące się na ziemi jasielskiej wydarzenia lat 1914-1920, związane z odzyskaniem niepodległości. Zaprezentowano m.in. elementy potyczki między gimnazjalistami jasielskimi a wojskami bolszewickimi oraz scenę ściągnięcia orała austriackiego z gmachu jasielskiego starostwa. 

Organizatorem wydarzenia, które zostało dofinasowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, było Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły