wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Krakowie!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zgodnie z zasadami Eurowizji, gospodarzem konkursu jest kraj, który wcześniej zwyciężył. Tak samo jest w przypadku Eurowizji Junior, którą w ubiegłym roku wygrała nasza jaślanka Roksana Węgiel. Dlatego tegoroczne zmagania młodych europejskich talentów odbędą się w Polsce.

Wybranym miejscem jest Tauron Arena w Krakowie. Informację o wyborze Krakowa na gospodarza Eurowizji Junior 2018 przekazał w TVP Info dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców, Noel Curran:

TVP będzie organizatorem Konkursu Eurowizji dla Dzieci. Konkurs ten rozwija się z roku na rok, jeżeli chodzi o publiczność, liczbę uczestników, jeżeli chodzi o jakość. To jest bardzo istotne wydarzenie. Cały czas zastanawiamy się, jak pozyskać młodych odbiorców, a tutaj mamy platformę, dzięki której możemy zyskać miliony, a nawet dziesiątki milionów młodych odbiorców w całej Europie. Jest to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że na pewno będę tam obecny. Ale jak mówię: to wydarzenie, które ciągle się rozwija. Publiczność coraz liczniejsza, coraz więcej krajów chce uczestniczyć w tym konkursie. Jest to wydarzenie, które w pełni popieramy i chcemy, aby się rozwijało. To wydarzenie jest również bardzo mocno obecne w świecie cyfrowym, co jest nie do przecenienia z uwagi na grupę młodych odbiorców, także jest to bardzo ekscytujące. Jestem bardzo zadowolony, że Telewizja Polska będzie organizowała ten konkurs i nie mogę się doczekać, aż przyjadę do Polski.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
18 stycznia, 2019 18:58

O to 7km bd do sceny miał ?

Izunia
18 stycznia, 2019 21:05
Odpowiedź na  Konrad

A ja 120 km. Zazdroszcze 😛

- Reklama -

Ostatnie artykuły