wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dziś o 12:00 cały świat odmawia „Ojcze nasz”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Papież Franciszek wezwał wyznawców wszystkich religii do wspólnej modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa.

Apel ten pojawił się w jednominutowym filmiku opublikowanym na Twitterze papieża i opatrzonym hasztagiem #PrayForTheWorld.

Na papieskie wezwanie odpowiedziała Konferencja Episkopatu Polski.

Księża i chętni będą modlić się modlitwami Anioł Pański, Ojcze Nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo oraz specjalną modlitwą, która powstała na czas epidemii.

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

www.episkopat.pl

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi również, aby tego dnia, o godz. 12.00 we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony.

Zachęca również wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
wii
31 marca, 2020 21:05

byleby tylko z domów nie wychodzili

- Reklama -

Ostatnie artykuły