wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Autobus elektryczny w Jaśle. Czy tak mogłaby wyglądać miejska komunikacja?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W środę do Jasła przyjechał zeroemisyjny, elektryczny szkolny autobus produkowany przez firmę ARP e-Vehicles (Agencja Rozwoju Przemysłu). Prezentacja autobusu odbyła się na jasielskim rynku w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”.

Autobus ARP e-Vehicles jest pierwszym polskim zeroemisyjnym autobusem z baterią pod podwoziem. Jest to całkowicie polski projekt, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu. Autobusem na wycieczkę do ośrodka na Kwiatowej wybrały się przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle.

Czym jest autobus elektryczny ARP E-VEHICLES?

  • Pierwszy w kraju mały autobus z baterią pod podwoziem
  • Całkowicie polski projekt, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia
  • Nowatorskie rozmieszczenie baterii to poprawa parametrów trakcyjnych, a synchroniczny wielofazowy silnik z magnesami trwałymi to gwarancja wysokiej sprawności.
  • Zmniejszona masa pojazdu dzięki lekkiej konstrukcji powiększa zasięg baterii aż o 10%!
  • Pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych
  • Innowacyjne baterie do szybkiego ładowania LTO – tylko 15 minut do 90% pojemności!

E-Bus z napędem elektrycznym, dzięki nowoczesnej technologii i niewielkim gabarytom, znakomicie sprawdzi się jako autobus szkolny oraz miejski lub podmiejski środek transportu

arpev.pl

W zeszłym roku pisaliśmy o zamówieniu MKS Jasło, które chciało zakupić „mało skorodowane autobusy„.  Poszukiwane pojazdy miały mieć przebieg nie większy niż 600 000 km (!) i być rocznikowo nie starsze niż z 2002 roku. Kolejnymi interesującymi kryteriami wyboru było podwozie bez większych oznak korozji i silnik wysokoprężny spełniający archaiczną emisję spalin co najmniej Euro 2. Ostatecznie MKS Jasło wycofało się z przetargu.

Czy wy też zamykacie obieg klimatyzacji jadąc za miejskim autobusem?

Prezes zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle – Robert Dobosz poinformował, że spółka planuje testy miejskiej wersji tego autobusu w okresie wakacyjnym.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły