wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

MKS Jasło wycofuje się z przetargu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jeszcze nie tak dawno MKS Jasło informowało o otwarciu przetargu na dostawę dwóch używanych autobusów. Teraz okazuje się, że postępowanie zostało unieważnione.

Wystarczyły 2 dni, żeby MKS Jasło wycofało się ze swoich planów. 13 listopada podano do publicznej wiadomości informację o chęci nabycia autobusów spełniających normę emisji spalin Euro 2, o przebiegu nie większym niż 600 tyś km, a już 15 listopada przetarg anulowano. Jak się okazuje MKS Jasło nie stać nawet na mało skorodowane autobusy.

Jak podaje portal infobus.pl postępowanie zostało podzielone na 2 części. W pierwszej MKS Jasło zamierzał nabyć autobus o długości 10,5 m, który jest w stanie zabrać na pokład min. 80 pasażerów. Autobus miał dysponować min. 25 miejscami siedzącymi.

Druga część zadania dotyczyła mini autobusu, który miał zabrać min. 30 pasażerów oferując 22 miejsca siedzące.

Niestety oferty okazały się zbyt drogie. Na oba zadania jasielski MKS przygotował 60 000 PLN brutto. 40 000 PLN brutto przewidziano na pierwsze zadanie, a 20 000 PLN brutto było budżetem drugiego. Zostały otwarte oferty od dwóch firm.  Pierwszym oferentem okazała się firma Bujak z Trzęsówki. Jej propozycja na pierwszą część wyniosła 55 350 PLN brutto, z kolei na drugą 50 430 PLN brutto. Druga oferta pochodziła od firmy MOTYW2 z Jasła. Wystartowała ona do boju jedynie o pierwszą część. Jej propozycja opiewała na 23 370 PLN brutto.  W pierwszej części sytuacja wydawała się być jasna, natomiast nie było wiadomo co z drugą. Na razie jednak zakupów nie będzie. 15 listopada MKS unieważnił przetarg z powodu zbyt wysokich cen. Czy będziemy mieli powtórkę? Przy tego typu zakupach wszystko jest możliwe.(źródło: infobus.pl)

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
nostro
20 listopada, 2019 19:15

hahahah 🙂 Niech jeżdżą po mieście rikszami będzie bardziej eko i na pewno bezpieczniej 🙂 Takiego dziadostwa nie ma w całej Polsce!

- Reklama -

Ostatnie artykuły