wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Akcja podkarpackich struktur KO ‘Sobota dla Rafała’ – poseł Borys Budka w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W sobotni poranek na płycie jasielskiego rynku gościł poseł Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W ramach podkarpackiej akcji „Sobota dla Rafała” wspierał Rafała Trzaskowskiego między innymi rozdając materiały wyborcze.

Biorąc uwagę, że Podkarpacie nazywane jest matecznikiem PiS-u, a w samym powiecie jasielskim Andrzeja Dudę poparło w I turze wyborów 66% głosujących a Rafała Trzaskowskiego jedynie 14,06%, nie była to łatwa misja.

Samorządność i solidarność

Zachęcając do udziału w wyborach i głosowania na Rafała Trzaskowskiego, Borys Budka (PO) kładł w swojej wypowiedzi nacisk na samorządność i solidarność.

W kontekście solidarności poseł przypomniał, że samorząd Warszawy przekazał konkretną kwotę na wsparcie samorządu Jasła w walce ze skutkami powodzi.

Warto stawiać na Polskę samorządną, warto zaufać mieszkańcom

Borys Budka odwiedza Jasło

Zdaniem posła, Rafał Trzaskowski, który sam jest samorządowcem i samorząd doskonale rozumie, najlepiej sprawdzi się w roli prezydenta.

Bez silnego samorządu Polska nie będzie się rozwijać

W skali kraju i na arenie międzynarodowej Platforma Obywatelska podnosi kwestie rzekomego braku praworządności i upadku demokracji w naszym kraju. Lokalnie zaś okazuję się, że grozi nam zanik samorządności:

Te wybory są o tym, czy Polska nadal będzie Polską samorządna, z silnym wybieranym przez mieszkańców samorządem, czy też będziemy tę wielką reformę samorządową zwijać, czy Polska będzie centralnie sterowaną z gabinetów warszawskich.

Związki partnerskie

Rafał Trzaskowski jasno deklaruje – ‘TAK’ dla związków partnerskich

Musi być możliwość dla tych wszystkich, którzy żyją dzisiaj nieformalnie, a chcieliby w taki sposób uregulować swój status prawny. Takich par w Polsce jest około 2 mln, nawet ponad, które żyją w nieformalnych związkach i zdecydowana większość chce tej regulacji.

Centralny Port Komunikacyjny

Inwestycje powinny wspierać rozwój Polski lokalnej, regionalnej, a nie monumentalne pomniki, które nie mają racji ekonomicznej, ponieważ nie mają finansowania. To co dzieje się z Centralnym Portem Lotniczym, to przypomina okres PRL-u, kiedy kilku partyjnych działaczy wzięło mapę, wymyśliło sobie taką inwestycję, a później cięło Polskę wzdłuż i wszerz, żeby dostosować do tej inwestycji lokalne plany.

- Reklama -

Podobne artykuły

13 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
4 lipca, 2020 21:45

HAHA ale desperacja! Czego u nas szukają sprzedawcy Gamratu i Pektowinu, politycy dzięki którym Jasło spadło z 36 tyś do 25 tys mieszkańców? Reszta za granicą, wyjechali za ich rządów. Ponosili podatki, podnosili wiek emerytalny a teraz żebrzą na jasielskim rynku o głosy. Jedyne sensowne słowa wypowiedziała Pani jadąca na rowerze, zagłuszona oklaskami sztabowców. Posłuchajcie nagrania.

Bob
4 lipca, 2020 22:01

Polaku. Pis rządzi tyle lat i co zrobilo dla Jasla? Wielkie G. Robia przekręty gdzie sie da i z kim da lacznie z mafią. A ciemny lud poddaje sie taniej propagandzie. Zobacz sobie kto głosuje na pis. Bezrobotny ze wsi po podstawówce. Sądząc po Twojej retoryce Ty sie do nich zaliczasz …

Polak
4 lipca, 2020 22:27
Odpowiedź na  Bob

Zaskoczę, bo mam doktorat z prawa, ale moja mama ma tylko średnie. Wychowała mnie na człowieka wrażliwego, który nie dzieli ludzi na tych z wyższym i niższym wykształceniem. I za to ją kocham i cenię! Trzaskowski nie jest zdolny do budowania wspólnoty, będziemy znowu mieli Polskę A i B. Jasło będzie akurat Polską kategorii C. A co do mojego pochodzenia – tak wychowałem się na wsi i jestem z tego dumny. Pozdrawiam serdecznie R.M.

Niewykształcony ale piśmienny
4 lipca, 2020 23:01
Odpowiedź na  Polak

bez tych z zawodowym ekscelencja RT nie miał by płytek w kiblu. Pewnie i kibla by nie miał. Ale to go wali bo on od razu spuszcza syf do rzeki 😛 Na nasze szczęście tylko w Wawie 😛

komentarz
4 lipca, 2020 22:44
Odpowiedź na  Bob

no cóż wypowiedź świadczy o poziomie kultury Z jednej strony walka o równość hasła precz z dyskryminacją a tu takie zdanie fana Trzaskowskiego ” Bezrobotny ze wsi po podstawówce”, Co przez tę wypowiedź Szanowny Pan sugeruje ? Na pis głosuje bezrobotny po podstawówce to znaczy jaki według Pana ?

Ona 1
4 lipca, 2020 22:47
Odpowiedź na  komentarz

ja byłam bezrobotna po ciąży wykształcenie średnie, co ja takiego złego zrobiłam? Mam być ofiarą Trzasko-polityki bo nie jestem przebojowa jak pan Prezydent Warszawki z wybielonymi zębami???????????

Jes82@o2.pl
4 lipca, 2020 23:52
Odpowiedź na  Bob

Co zrobił trzaskoski dla Jasła g….. Wno
A burmistrz Jasła zamiast jechać na zachód budować magazyny fabryki tworzyć miejsca pracy żądzić z głowom to pozwala jaślanom emigrować za chfile Jasło wymrze bo większość zostało emerytów i rencistów

Kornik
4 lipca, 2020 22:34

Czego oni tu szukają ? Jednak Trzaskowski czuje się niepewnie, skoro to hrabiostwo z Warszawki pofatygowało się do ciemnoty z Podkarpacia żeby poszukać tu głosów. Przecież oni już rządzili 8 lat, ludzie pamiętacie co wtedy wyprawiali ? Precz z Trzaskowskim, Budką i Platformą Nieobywatelską !

Anonimowo
4 lipca, 2020 22:36
Odpowiedź na  Kornik

Ale to co robili to dla naszego wspólnego dobra. Podwyższenie wieku emerytalnego i podatków…

offtop
4 lipca, 2020 22:41

eins zwei drei trzaskowski zrobi nam raj

Mad Max
4 lipca, 2020 22:51

Max polaryzacja sceny politycznej = dzielenie Polski na grupy A B C. Nie dajmy się im – Tuskom i Kaczyńskim. Postawmy na ideową młodzież – Konfederację. [Komentarz pisany starannie bo u Was nie ma czegoś takiego jak edycja…]

ANDRZEJ
5 lipca, 2020 21:12

To sa sciemniacze Borys to Rusek i [ocenzurowano red.] falszywe.

kolejna żenada
6 lipca, 2020 07:33

na nich cieżko patrzeć a co dopiero ich słuchać

- Reklama -

Ostatnie artykuły