wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

5 sposobów na łatwe usuwanie sierści zwierzaka w mieszkaniu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Każdy opiekun psa lub kota wie, że sierść to wszechobecny element w domu. Jednak regularnie stosowane, skuteczne metody, pozwolą pozbyć się sierści z domowej przestrzeni.

Sposoby, dzięki którym łatwo usuniesz sierść

Na początek warto wspomnieć, że wypadanie sierści u zwierząt jest naturalne i nie da się go zatrzymać. W okresie linienia (zwykle na wiosnę i jesień) zwierzęta gubią dość spore ilości futra. Jednak jeśli zauważysz, że Twój pupil zaczął nagle tracić duże ilości sierści, warto wtedy sprawdzić stan jego zdrowia. Być może zwierzak cierpi na jakieś niedobory, jest chory lub ma pasożyty. Odpowiednie leczenie lub zmiana diety pomoże zatrzymać nadmierne gubienie sierści.

Regularne czesanie

Szczotkowanie futra to najprostszy sposób, aby uniknąć fruwającej wszędzie sierści. Odpowiednio dobrany przyrząd pozwoli na dokładne wyczesanie martwych włosów, które prędzej czy później znalazły by się na podłodze i meblach. Jest to niezbędny element pielęgnacji, nie tylko dla długowłosych czworonogów. Jeśli chcemy profesjonalnie zadbać o psią szatę, możemy wybrać się z psem do groomera, który za pomocą profesjonalnych urządzeń wypielęgnuje futro.

Rolka do czyszczenia ubrań

Taka rolka z taśmą samoprzylepną świetnie zbiera kłaczki. Jak sama nazwa wskazuje – przeznaczona jest ona do ubrań, jednak z jej pomocą można łatwo pozbyć się sierści z legowisk czy mebli tapicerowanych. Przyklejone do jej powierzchni włosy nie fruwają, a czyszczenie nią powierzchni jest niezwykle proste. Dodatkowo taka rolka jest tania i dostępna w niemal każdym sklepie.

Rękawice do zbierania sierści

Można użyć zwykłych, gumowych rękawic lub takich, które są przeznaczone specjalnie do tego celu. Gumowe rękawice są tanie i wygodne w użyciu. Wystarczy zwilżyć je wodą i przejeżdżać po wybranej powierzchni. Podobnie wygląda to z materiałową rękawicą. Obie metody wykazują podobną skuteczność, zwłaszcza na meblach, dywanach i materiałach.

Odkurzanie

Nowoczesne odkurzacze posiadają różnego rodzaju końcówki pozwalające na wyciągnięcie nawet sztywnej, mocno wbijającej się w materiał sierści. Dobrej jakości odkurzacze mają także dużą moc ssania, dzięki czemu mogą bardzo skutecznie czyścic różnego rodzaju powierzchnie. Warto również zaopatrzyć się w szczotkę, która jest idealna do czyszczenia miejsc, które trudno jest wyczyścić zwykłym odkurzaczem. Posiada ona wałek z obracającymi się szczotkami, które dokładnie sprzątają wszelkie zabrudzenia.

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza, dzięki wbudowanym filtrom, sprawdzą się do usuwania zwierzęcego futra. Dyson oczyszczacz wychwytuje alergeny, kurz oraz sierść z powietrza. Sprzęt ten zapobiega fruwaniu futra w powietrzu, a co za tym idzie, ogranicza rozprzestrzenianie się. Dyson oczyszczacz powietrza i opinie wskazują, że jest skuteczny i bezpieczny dla wszystkich domowników.

Całkowite pozbycie się sierści z mieszkania, mając zwierzaka, nie jest oczywiście możliwe, jednak dbając o pupila i regularnie stosując wymienione metody, możemy mocno ograniczyć rozprzestrzenianie się kłaczków po całym domu, utrzymując w nim czystość i porządek.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły