wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Z inicjatywy Bogdana Rzońcy ponad 50 europosłów wysłało list do Timmermansa

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Z inicjatywy europosła Bogdana Rzońcy grupa ponad 50 europosłów z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej i różnych grup politycznych wysłała list do Fransa Timmermansa, wiceszefa Komisji Europejskiej odpowiedzialnego za Europejski Zielony Ład oraz do innych komisarzy unijnych. Celem tej inicjatywy jest zagwarantowanie Polsce i innym krajom UE możliwości korzystania z gazu jako paliwa przejściowego w procesie transformacji energetycznej.

W wystosowanym liście europosłowie zwracają uwagę na ważną rolę, jaką gaz odgrywa już dziś w równoważeniu produkcji energii z niestabilnych źródeł odnawialnych, ograniczaniu emisji CO2 i gwarantowaniu niezawodności systemu energetycznego. Argumentują, że wykluczenie gazu jako realnej opcji dla regionów zależnych od węgla mogłoby jedynie podważyć trwające obecnie wysiłki dotyczące transformacji, utrudnić przejście na odnawialne źródła energii i narazić obywateli na ubóstwo energetyczne.

Kraje starej UE są w lepszej sytuacji energetycznej niż kraje nowej Unii, które mają ogromne problemy. W efekcie dziesięć krajów UE protestuje przeciwko regulacjom dotyczących taksonomii w obecnym kształcie. Mówi się, że firmy, które używają gazu do produkcji, nie będą mogły nawet uzyskać kredytu bankowego. Jeśli UE będzie tworzyła takie prawo, to spowoduje to, że z jednej kieszeni będzie wydawać na nowe technologie, a z drugiej na zasiłki dla tych, którzy stracą pracę. Firmy po prostu stracą konkurencyjność i upadną. – Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan rzońca (PiS).

Źródło: https://wpolityce.pl/gospodarka/542317-polska-walczy-o-korzystne-zapisy-dot-gazu-ziemnego

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły