wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat w Trzcinicy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegłą niedzielę 10 lipca na stadionie w Trzcinicy odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat, który tradycyjnie przyciągnął tłumy mieszkańców Gminy Jasło i okolic rozmiłowanych w muzyce folklorystycznej.

W centrum uwagi tego wydarzenia kulturalnego, którego organizatorami był Wójt Gminy Jasło i Gminny Ośrodek Kultury znalazły się występy kapel ludowych z regionu karpackiego. Nie zabrakło także degustacji tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Jasło, Stowarzyszenie Trzcinica Razem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle. Wyśmienite domowe wypieki, tradycyjnie wykonane potrawy i inne smakołyki rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki a w powietrzu unosił się zapach pieczonej kiełbaski i ziemniaków z ogniska. Dodatkowym atutem imprezy były stoiska lokalnych twórców rękodzieła, na których można było nabyć jedyne i niepowtarzalne „dzieła sztuki”. Przy tej okazji uczestnicy festiwalu mogli zwiedzić zabytkowy kościół św. Doroty.

Na scenie mogliśmy podziwiać występy między innymi: Kapeli Ludowej Łużnioki, Kapeli Ludowej Rymanowianie, Kapeli Lachowskiej, Kapeli Ludowej Pilźnianie, Kapeli Ludowej Duklanie, Kapeli Zastawnych z Brzostku, Kapeli Ludowej Jaślanie i Trzcinicoki. Gościem specjalnym była Kapela Ludowa Dżereło z Ukrainy. Dodatkowa atrakcją imprezy były przejazdy zaprzęgów konnych oraz giełda ogrodnicza, która cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych rolników oraz pasjonatów ogrodnictwa.

Gmina Jasło za pomoc w realizacji festiwalu dziękowała radnemu Rady Gminy Jasło Stanisławowi Marszałkowi, radnemu Rady Powiatu Jasielskiego Janowi Czajce, Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle, Kołom Gospodyń z gminy oraz Stowarzyszeniu Trzcinica Razem.

Partnerem wydarzenia była Grupa LOTOS.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ghhyy
12 lipca, 2022 09:43

Same festiwale, obchody, zabawy i koncerty. Polski Ład i ogólny dobrobyt. Nie ma się czym przejmować, prawda?

- Reklama -

Ostatnie artykuły