wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wprowadzenie stanu epidemii – wypowiedź Burmistrza Miasta Jasła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od dnia 20.03.2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

W związku z powyższym Prezes Rady Ministrów poinformował o:

  • wydłużeniu czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, przedszkoli, żłobków i klubów dziecięcych do Świąt Wielkanocnych
  • podwyższeniu kary za złamanie kwarantanny do 30 tys. zł,
  • wprowadzeniu możliwości monitoringu osób objętych kwarantanną.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii opublikowano w Dzienniku Ustaw pod poz. 491.

Ponadto Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, na podstawie której wydano powyższe rozporządzenie pozwala na ustanowienie dalszych ograniczeń, obowiązków i nakazów, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

W związku z ogłoszonym stanem epidemii zwracam się z prośbą do mieszkańców o przestrzeganie zasad wynikających z obowiązujących przepisów.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły