wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wiktoria Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Najpierw Roksana Węgiel dała Polsce pierwsze historyczne zwycięstwo w Eurowizji Junior w 2018 r. Dziś za sprawą Wiktorii Gabor Polska zwyciężyła drugi rok z rzędu. Do tej pory nie udało się tego dokonać żadnemu innemu państwu!

Podczas dzisiejszego finału 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbył się w Gliwicach, Wiktoria Gabor zdeklasowała  pozostałych uczestników fenomenalnym wykonaniem utworu „Superhero”. Tak jak i w zeszłym roku, to głosy telewidzów i internautów dały Polsce zwycięstwo.

Wiktoria urodziła się 24 lipca 2007 roku w Hamburgu. Dzieciństwo spędziła częściowo w Polsce, a częściowo w Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczęła edukację. Dzięki temu perfekcyjnie opanowała język angielski. Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej tuż po ogłoszeniu wyników Eurowizji Junior, swobodnie odpowiadała w języku angielskim na pytania zadawane przez dziennikarzy z całej Europy. Obecnie mieszka z rodzicami oraz 4 lata starszą siostrą Melisą w Krakowie.

Wiktoria pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny o romskim pochodzeniu. Razem z siostrą, która gra na gitarze i fortepianie, komponują własne utwory.

W lutym 2019 r. Wiktoria dotarła do finału The Voice Kids 2,  zajmując ostatecznie II miejsce. Podczas przesłuchań w ciemno zachwyciła jurorów wykonaniem hitu Kate Perry „Roar”. Na swoich trenerów wybrała Tomsona i Barona.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły