wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wieczór jazzowych pejzaży

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Finezja, liryzm i piosenkowość zmiksowane z freejazową energią królowały na scenie Jasielskiego Domu Kultury, podczas koncertu zespołu. O.N.E. Występ reprezentantek jazzu nowoczesnego rozpoczął w czwartek, 17 listopada br. IX edycję JasMatów, Jasielskich Jazzowych Klimatów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza.

– Jest mi niezmiernie miło powitać państwa na koncercie rozpoczynającym dziewiątą edycję Jasmatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów. JasMaty powstały z pasji i fascynacji jazzem, od początku patronem tego wydarzenia był wybitny twórca, znakomity kompozytor muzyki do ponad 100 filmów i seriali, jaślanin – Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Jasło wiele mu zawdzięcza, m.in. Stypendium Artystyczne jego imienia, które ufundował z myślą o zdolnej młodzieży – zwróciła się do publiczności Helena Gołębiowska, dyrektor placówki.

Twórczość formacji O.N.E. przybliżył pokrótce Piotr Chojecki.

Wieczór jazzowych pejzaży w Jaśle

Zespół podczas swojego występu zaprezentował muzykę z ich najnowszego wydawnictwa – „Entoloma”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Audio Cave, 8 marca br.

Miłośnicy jazzu wysłuchali między innymi kompozycji: „Awa 1”, „Szary”, „Bilet”, „Ute”, „Entoloma sensu lato”. Panie znakomicie łączyły fragmenty skomponowane z tymi improwizowanymi. Nie zabrakło również odniesień do patrona wydarzenia.

Wieczór jazzowych pejzaży w Jaśle

– Jerzy Matuszkiewicz jest mi bliski, ponieważ przygotowywałam aranżacje jego utworów. Znalazł swoją własną tożsamość, indywidualną drogę i my też tymi śladami podążamy. Staramy się łączyć w naszej muzyce piękno i melodię, ale też kicz i freejazz i wolność. Mam nadzieję, że to połączenie się państwu spodoba, bo właśnie w takim duchu będziemy kontynuować nasz dzisiejszy koncert – mówiła Kamila Drabek, kontrabasistka zespołu.

Publiczność znakomicie przyjmowała kolejne kompozycje. Zespół zaprezentował również nowe utwory, zapowiadające najnowsze wydawnictwo płytowe. Ponad godzinna muzyczna uczta pełna pasji, improwizacyjnych podróży, ale i kunsztu wykonania spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. Nie obyło się bez bisów. Na zakończenie znakomitego muzycznego wieczoru, fani jazzu otrzymali: „Siberia” oraz „I see you”.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły