wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W Jaśle odbył się protest w obronie stacji TVN

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dziś wieczorem na jasielskim rynku odbył się „Protest wolnych ludzi w obronie wolnych mediów”. Uczestnicy manifestacji zebrali się o godz. 19.00 pod biurem poselskim Marii Kurowskiej (Solidarna Polska), gdzie zostawili kartony zapisane hasłami protestu.

Następnie udali się na płytę rynku skandując hasła niesione na transparentach: „500+ nam zabierajcie wolne media nam oddajcie”, „Media publicznie nie ideologiczne”, „Ciemny lud nie głupi TVPiS nie kupi”, „Nie ma gorszego od Jacka Kurskiego”, „TVPiS łże”.

W Jaśle odbył się protest w obronie stacji TVN
W Jaśle w proteście w obronie wolnych mediów wzięło udział ok. 60 osób.

Manifestacje w obronie wolnych mediów odbyły się dzisiaj w wielu miastach w Polsce. Wywołała je niedawna nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, która zakazuje posiadania większościowych udziałów w polskich mediach kapitałowi pochodzącemu spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Przykładem takich mediów jest stacja TVN należąca do amerykańskiego koncernu Discovery.

W Jaśle odbył się protest w obronie stacji TVN
Uczestnicy mocno solidaryzowali się ze stacją TVN

Projektem nowelizacji ustawy zajmował się poseł PiS Marek Suski, który podkreślał, że tzw. Lex TVN ma przede wszystkim chronić polski rynek medialny przez atakami wrogich państw. – Po wejściu tej ustawy w życie nie zostanie zlikwidowany TVN, gdyż ustawa nie godzi w wolność gospodarczą. A każde państwo musi chronić swój rynek – przekonywał i zaznaczył, że projektowana nowelizacja nie jest niczym nowym. – Ta ustawa nie wprowadza żadnych nowych zasadniczych zmian. W polskim prawie obowiązuje przepis dopuszczający udział w przedsięwzięciach medialnych 49 proc. kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Te przepisy obowiązują. – przypominał Suski.

Co dalej z Lex TVN?

Los znowelizowanej ustawy nie jest jeszcze przesądzony. Prezydent Andrzej Duda dopytywany przez dziennikarzy przypomniał, że jako głowa państwa może ustawę przyjąć lub odrzucić, co oznaczałoby weto prezydenckie. Może także skierować ją do ponownego rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny.

– Tych możliwości jest więc kilka i ja pod tym kątem bardzo dokładnie tę propozycję legislacyjną, którą uchwalił parlament, zbadam – mówił prezydent.

Ustawa na pewno uderza w interesy Stanów Zjednoczonych, a tam gdzie w grę wchodzą duże pieniądze kończą się kompromisy.

- Reklama -

Podobne artykuły

16 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Poprzestawiany
19 grudnia, 2021 21:44

Cieszę się, że w Polsce mogą działać wolne i niezależne media, takie jak TVP Info i TVN24

iii
19 grudnia, 2021 22:05
Odpowiedź na  Poprzestawiany

😛 😀 😀

Janek
19 grudnia, 2021 21:36

TVN jest projektem uszatego Urbana, polecam zapoznać się z historią! Komuchy jakoś wolnością się nie przejmowali. Mieli na tom odpowiedź w postaci pał MO, których na własnej skórze doświadczyłem.

Andrzej T. NJ
19 grudnia, 2021 21:58

Postkomuna u was wciąż żyje i ma się dobrze. Komunista Czarzasty wraz ze swoim serdecznym przyjacielem pederastą Biedroniem nawoływali do przymusowych szczepień przeciw COViD-19. Wolność mediów jest więc ważniejsza od osobistej wolności każdego człowieka?
comment image

ja55
19 grudnia, 2021 22:38

Wolność jest wtedy kiedy im pasuje. Trudno odgadnąć na jaką sferę akurat padnie. Bo okazuje się że przy szczepieniach wolności już być nie powinno. Kobieta ma według nich prawo decydować o swoim ciele i o tym czy chce urodzić chore dziecko, czy też dziecko z gwałtu. Ale już ta sama kobieta nie ma prawa decydować czy przyjąć eksperymentalną szczepionkę czy nie.

Iiii ttom
19 grudnia, 2021 22:46

Niedługo nie będzie nas stać na włączenie TV i ocenę kto kłamie tak szybują ceny za prąd

Oonnim
19 grudnia, 2021 22:01

Jedynie kto na tym zyskał to Play

www old
19 grudnia, 2021 22:02
Odpowiedź na  Oonnim

Oni zyskują na wszystkim! 😁

Witoldzik
19 grudnia, 2021 22:20

Jak to nie ma gorszego od Jacka Kurskiego? A Czarnek to co? A Mejza?!!

Jan
20 grudnia, 2021 12:21

Biedni ludzie, nie wiedzą co robią i co czynią.

Iva
20 grudnia, 2021 12:59
Odpowiedź na  Jan

Ludźmi można łatwo manipulować. To dziwne że ta ustawa przeszkadza a jak PO chciało likwidacji TVP info to było w porządku

Witold
19 grudnia, 2021 21:38

Konkurencja pisze o blisko 200 osobach a wy o „W Jaśle w proteście w obronie wolnych mediów wzięło udział ok. 60 osób”. A prawda jest jaka?

WI-Fi Waldi
19 grudnia, 2021 21:46
Odpowiedź na  Moje Jasło

Restauracja w Jaśle na K* bardziej jednoczy niż jakikolwiek polityczny protest. Politycy manipulują nami, a K* podaje nam super słodycze 😀

wilk
19 grudnia, 2021 22:34
Odpowiedź na  Witold

trzeba sobie policzyć średnią arytmetyczną 😉 prawda jest gdzieś pośrodku

Szokujące kulisy powstania TVN
19 grudnia, 2021 22:16
- Reklama -

Ostatnie artykuły