wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W gminie Jasło powstanie 188 instalacji kolektorów słonecznych

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podpisano umowę na montaż instalacji kolektorów słonecznych w ramach projektu „Montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców na terenie Gminy Jasło”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

Umowę w imieniu Gminy Jasło podpisał Wojciech Piękoś – Wójt Gminy oraz Janusz Pawlik – Skarbnik Gminy, natomiast w imieniu Wykonawcy, firmy Flexipower Group Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Kudrowicach Michał Post – Prezes Zarządu. 

Wartość przedmiotu umowy to 3 919 709,07 zł brutto. W ciągu najbliższych 5 miesięcy wykonanych zostanie 188 instalacji kolektorów słonecznych. 

Dzięki uzyskanemu przez Gminę Jasło dofinansowaniu koszt po stronie mieszkańca (przy montażu instalacji na budynku mieszkalnym) wynosi niespełna 38% wartości całej instalacji kolektorów słonecznych tj.: 

  • instalacja o mocy 3 kW – koszt całkowity: 14 438,52 zł, wkład Mieszkańca: 5 413,71 zł
  • instalacja o mocy 4,5 kW – koszt całkowity: 16 782,12 zł, wkład Mieszkańca: 6 292,44 zł
  • instalacja o mocy 6 kW– koszt całkowity: 18 541,44 zł, wkład Mieszkańca: 6 952,09 zł

W najbliższych dniach pracownicy Urzędu Gminy Jasło będą się kontaktować z mieszkańcami, którzy podpisali umowę na udział w projekcie w celu podpisana aneksu oraz przekażą szczegóły realizacji inwestycji. 

Projekt jest realizowany przez Gminę Jasło we współpracy ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki.

ŹródłoUG Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły