wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uwierz w marzenia – XIII Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

We wtorek 24 kwietnia br. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się XIII Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle.

Uwierz w marzenia - Jasło

Mottem tegorocznego spotkania były słowa pisarki K. Michalak ,,Nawet jeśli Ty straciłeś wiarę w marzenia, one wciąż wierzą w ciebie”. Wydarzenie to ma na celu integrację osób pełno i niepełnosprawnych oraz promocję ich twórczości artystycznej. To szansa na budowanie właściwego wizerunku osoby z niepełnosprawnością. To możliwość uczenia się wzajem różnego patrzenia na świat.

Uwierz w marzenia - JasłoUwierz w marzenia - Jasło

Dzięki tym spotkaniom osoby z niepełnosprawnością mają szansę zaistnienia w środowisku,   a na scenie JDK mogą realizować swoje pasje, które przywracają im wiarę we własne możliwości. To jedna z form terapii poprawiająca relacje z otoczeniem, to niepowtarzalna szansa propagowania idei integracji a dla placówek kształcenia ogólnego lekcja wyrabiania postawy akceptacji dla niepełnosprawności. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy do udziału w imprezie zaprosił grupę wokalną Makagigi, grupę taneczną R-Revolution z JDK, Świetliki ze SP nr 1, Tygryski i Biedronki z przedszkola nr 9, uczniów SP nr 2, 4, 12.

Uwierz w marzenia - JasłoUwierz w marzenia - Jasło

Dzieci i młodzież Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, skupiona wokół grupy teatralnej Jeżowy Kolec działającej nieprzerwanie od 2001  zaprezentowała ,,po swojemu” czasem cicho i prawie bezszelestnie, albo głośno i wyraziście przedstawienie ,,Królowa Śniegu”. Opiekunami grupy są p. Wiesława Zajdel, Bernadeta Aszklar, Magdalena Sypień.

Uwierz w marzenia - JasłoUwierz w marzenia - Jasło

Tak więc świat muzyki i tańca przeplatał się  ze światem baśni Andersena budując delikatną nić wiodącą do ludzkich serc, do wyobraźni, do myśli nad sensem istnienia.

A cały ten wysiłek po to by łamać bariery i uwierzyć w marzenia.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły