wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Urząd Pracy w Jaśle nieczynny dla interesantów – co z podpisami?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zgodnie z ogłoszeniem Starosty Jasielskiego z dnia 13 marca 2020 roku informuję, że w okresie od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania, Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle będzie nieczynny dla interesantów, natomiast urząd nie przerywa pracy.

Jeżeli chodzi o zgłaszanie się osób bezrobotnych do PUP w celu potwierdzania gotowości do podjęcia pracy wyjaśniam, że pracownicy PUP kontaktują się z osobami (telefonicznie lub mailowo), które mają zgłosić się do PUP w celu potwierdzania gotowości do podjęcia i informują o wyznaczonym kolejnym terminie zgłoszenia. Nikt nie zostanie wyrejestrowany, nawet jeżeli nie uda się z nim skontaktować. W takiej sytuacji zawiadomienie o nowym terminie zgłoszenia wysłane zostanie pocztą.

Osoby ubiegające się o nadanie statusu bezrobotnego lub poszukującego pracy (rejestracja) powinny złożyć wniosek w postaci elektronicznej korzystając z systemu www.praca.gov.pl.

Pełna rejestracja elektroniczna, która polega na wniesieniu do urzędu pracy wniosku wraz z załącznikami w postaci elektronicznej po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Osoba otrzyma na konto w www.praca.gov.pl decyzję o przyznaniu statusu osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy i ewentualnym prawie do zasiłku w postaci elektronicznej lub pocztą tradycyjną do 30 dni. Nie jest wymagana wizyta osoby w urzędzie pracy. Osoby, które nie dysponują profilem zaufanym, a posiadają dostęp do konta elektronicznego w banku, mają możliwość potwierdzenia swojej tożsamości i założenia profilu bez konieczności wizyty w punkcie potwierdzającym. Szczegółowe informacje w tym zakresie na stronie https://pz.gov.pl.

Wszelkie zaświadczenia oraz decyzje o wyrejestrowaniu będą wysyłane po złożeniu wniosku pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną.

Do pomieszczeń Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle wpuszczani będą jedynie pracownicy PUP.

Informuję również, że zgodnie z Ustawą z dnia 2.03.2020 o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w przypadku podejrzenia zarażenia lub zarażenia koronawirusem opieka medyczna jest bezpłatna i nie ma potrzeby z tego tytułu rejestrowania się w Urzędzie Pracy celem uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel./fax 13 4463492 – informacja,
13 4465083 – sekretariat, e-mail sekreteriat@pup-jaslo.pl

- Reklama -

Podobne artykuły

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Joseph
14 marca, 2020 20:01

ja jestem za tym, żeby ten 'podpis przez telefon’ zostawić na stałe 🙂
dobra inicjatywa !!!

aaa
15 marca, 2020 13:42

Super decyzja !

onna
14 marca, 2020 19:16

I bardzo dobrze! Tyle osób wraca z zagranicy i chodzi do urzędów tylko po to by się zarejestrować. A ważniejsze jest zdrowie niż jakiś durny podpis!

Zzzz
14 marca, 2020 20:47

No i da się ? Wszystko idzie ogarnąć bez przesadnej paniki.

lysy
16 marca, 2020 10:11

ni ma pracy wszystko zamknięte to i ni ma podpisów

- Reklama -

Ostatnie artykuły