Uczta dla fanów ciężkiego brzmienia – X Festiwal Muzyczny Krushfest

0

08 września br. na Przystanku Kwiatowa odbył się X Festiwal Muzyczny Krushfest. Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół HUNTER.

Fani ciężkiego brzmienia mogli usłyszeć lokalną, jasielską formację Tug Boat oraz krośnieński zespół Thetragon. Następnie wystąpili przedstawiciele „eksperymentalnego death metalu i djentu” – grupa Koronal i zespół Thermit.

Po nich na scenę wroczył Steel Velvet –  hard rockowy zespół, który powstał pod koniec 2008 roku w Strzyżowie (woj. Podkarpackie). Muzyka grupy to fantastyczna symbioza brzmień z przełomu lat ’70 i ’80. Muzycy czerpią inspirację z klasyków gatunku takich jak Whitesnake, Van Halen, Bon Jovi, DIO czy Rainbow. Grupa zagrała mnóstwo koncertów w klubach całej Polski, na festiwalach i przeglądach, występując u boku takich sław jak Blaze Bayley, Paul Dianno (Ex- IRON MAIDEN), TSA, Mech, Oddział Zamknięty, Budka Suflera, Turbo czy Złe Psy. W swoim dorobku fonograficznym posiada „Demo 2009”, debiutancką płyte „LuZ” z 2011roku, singiel „Zostaw mnie” oraz niedawno wydaną płytę „Chwila”, po której zespół został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych jako „Nowa nadzieja polskiego hard rocka” a sam album dotarł do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2014. (źródło: http://steel-velvet.pl).

Przed gwiazdą wieczoru wsytąpił zespół Krusherpolski zespół wykonujący muzykę z pogranicza metalu i rocka. Krusher istnieje nieprzerwanie od listopada 2002 roku kiedy to kilku długowłosych metalowców zaczęło standardowo od kilku prób, gdzie zespół szlifował repertuar składający się z klasycznych utworów zespołów takich jak Black Sabbath, Judas Priest i Manowar. Jednakże w niedługim czasie w sali prób „Megaton” w Krośnie powstają pierwsze autorskie kompozycje. Zespół zadebiutował na deskach KDK Krosno podczas WOŚP 2003. Miał to być jedyny koncert zespołu, ale jak pokazuje historia, ta przygoda trwa do dziś. (źródło: https://www.facebook.com/pg/KrusherPL).

Na samym końcu fani doczekali się gwiazdy wieczoru – grupy HUNTER. Polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu z elementami klasycznymi. Hunter istnieje nieprzerwanie od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu, co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie – wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym „izmom”. Wyznaczonego nurtu trzymają się po dziś dzień.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments