Wyjątkowe spotkanie odbyło się 30 sierpnia br. w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle. Seniorzy korzystający na co dzień z DDP zaprosili na nie swoje rodziny i przyjaciół, a także gości specjalnych.
Dla seniorów spotkanie było okazją, by przedstawić najbliższym zaprzyjaźnione osoby z zajęć, pokazać im, jak spędzają czas w ośrodku, czym się zajmują, co z bogatej oferty DDP najbardziej im odpowiada.
Dzisiaj już nie umiałabym egzystować bez codziennej obecności w Ośrodku, to właśnie tutaj odnalazłam swoje drugie życie – stwierdziła jedna z pierwszych uczestniczek zajęć. Równie pozytywną opinię wyraził jej kolega, który do grupy dołączył nieco później. – Dzięki różnym zajęciom, w których biorą udział również inni uczestnicy, możemy rozwijać uśpione dotąd nasze talenty – stwierdził. Ten dwugłos uzupełniła kolejna seniorka. – Codzienne przebywanie w tym domu bardzo dobrze wpłynęło na moje samopoczucie, ze względu na możliwość poznawania nowych, ciekawych osób w moim wieku, choć nie tylko, bo bardzo lubię towarzystwo pań opiekunek, z którymi świetnie się rozmawia.
Artystycznym uzupełnieniem dnia otwartego był występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle zatytułowany „Gdzie mieszka, ile waży oraz ile kosztuje szczęście – czyli jak stać się szczęśliwym człowiekiem”, koncert młodych artystów z Jasielskiego Domu Kultury oraz wspólne śpiewanie piosenek.
Utworzenie Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych było możliwe dzięki dofinasowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozyskanie przez Miasto dotacji umożliwiło remont i wyposażenie pomieszczeń, w których ma swoją siedzibę. Ośrodek wsparcia dla osób starszych rozpoczął swoją działalność w styczniu br. Obecnie funkcjonuje w oparciu o projekt „Akademia Pełni Życia”, współfinasowany ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi zastępca burmistrza Jasła Elwira Musiałowicz-Czech, dyrektor MOPS Dorota Lignar oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej ks. Tadeusza Gąsiorowskiego.