Dzienny Dom Pomocy dla Osób Starszych przy jasielskim MOPS: Spotkanie w gronie przyjaciół

0
Dzienny Dom Pomocy dla Osób Starszych Jasło

Wyjątkowe spotkanie odbyło się 30 sierpnia br. w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle. Seniorzy korzystający na co dzień z DDP zaprosili na nie swoje rodziny i przyjaciół, a także gości specjalnych.

Dla seniorów spotkanie było okazją, by przedstawić najbliższym zaprzyjaźnione osoby z zajęć, pokazać im, jak spędzają czas w ośrodku, czym się zajmują, co z bogatej oferty DDP najbardziej im odpowiada.

Dzisiaj już nie umiałabym egzystować bez codziennej obecności w Ośrodku, to właśnie tutaj odnalazłam swoje drugie życie – stwierdziła jedna z pierwszych uczestniczek zajęć. Równie pozytywną opinię wyraził jej kolega, który do grupy dołączył nieco później. – Dzięki różnym zajęciom, w których biorą udział również inni uczestnicy, możemy rozwijać uśpione dotąd nasze talenty – stwierdził. Ten dwugłos uzupełniła  kolejna seniorka. – Codzienne przebywanie w tym domu bardzo dobrze wpłynęło na moje samopoczucie, ze względu na możliwość poznawania nowych, ciekawych osób w moim wieku, choć nie tylko, bo  bardzo lubię  towarzystwo pań opiekunek, z którymi świetnie się rozmawia.

Artystycznym uzupełnieniem dnia otwartego był występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle zatytułowany  „Gdzie mieszka, ile waży oraz ile kosztuje szczęście – czyli jak stać się szczęśliwym człowiekiem”, koncert młodych artystów z Jasielskiego Domu Kultury oraz wspólne śpiewanie piosenek.

Reklama

Utworzenie Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych było możliwe dzięki dofinasowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozyskanie przez Miasto dotacji umożliwiło remont i wyposażenie pomieszczeń, w których ma swoją siedzibę. Ośrodek wsparcia dla osób starszych rozpoczął swoją działalność w styczniu br. Obecnie funkcjonuje w oparciu o projekt „Akademia Pełni Życia”, współfinasowany ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi zastępca burmistrza Jasła Elwira Musiałowicz-Czech, dyrektor MOPS Dorota Lignar oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej ks. Tadeusza Gąsiorowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here