wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uczniowie jasielskiego Ekonomika w półfinałach teleturnieju „Sukces na bank”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu 30.05.2021 r. rozegrały się ćwierćfinały teleturnieju wiedzy ekonomicznej Sukces Na Bank. SUKCES NA BANK to ogólnopolski turniej wiedzy o finansach i ekonomii współorganizowany przez Narodowy Bank Polski, skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników).

W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach. Na podstawie dwóch początkowych etapów w szkołach (odbywających się za pomocą testu online) wyłanianych jest 16 najlepszych drużyn, które zaprezentują swoje szkoły w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3.

Sukces na bank - Ekonomik Jasło

W finale mierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które walczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 000 złotych. W drugiej edycji teleturnieju po zeszłorocznym sukcesie, Jasielski Ekonomik reprezentowany był w ćwierćfinale aż przez dwie drużyny wyłonione w eliminacjach spośród 265 drużyn z całej Polski.

Sukces na bank - Ekonomik Jasło

Jedna drużyna reprezentowała Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Jaśle w składzie: Róża Wanat, Kamil Budziak, Gabriel Buczyński, Jakub Batycki, Mateusz Dyląg z opiekunem: mgr Anną Wojnarowicz-Stusowską, która po zaciętej rywalizacji zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł oraz drobne upominki.

Uczniowie Technikum nr 4 w składzie: Zuzanna Konik, Weronika Biernacka, DawidKamień, Artur Czech, Kacper Wiatr z opiekunem: mgr Joanną Hendzel zakwalifikowali się do półfinałów.

Sukces na bank - Ekonomik Jasło

Trzymamy kciuki i czekamy na finał. Zmagania uczniów jasielskiego Ekonomika będzie można obejrzeć na antenie TVP3. O terminie transmisji poinformujemy w najbliższym czasie.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły