wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Trudne warunki drogowe w powiecie jasielskim

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powiatowa Komenda Policji w Jaśle poinformowała, że w mijającym tygodniu na terenie powiatu jasielskiego doszło do dwudziestu zdarzeń drogowych. Przyczyniły się do nich niesprzyjające, zimowe warunki. Najwięcej kolizji było w ubiegły czwartek, kiedy to policjanci musieli interweniować aż dziewięciokrotnie.

Opady śniegu, śliska jezdnia, a także zalegające na drogach błoto pośniegowe niewątpliwie przyczyniło się do zwiększonej ilości kolizji w powiecie jasielskim. W mijającym tygodniu, policjanci pracowali przy obsłudze dwudziestu zdarzeń drogowych. Najwięcej pracy mieli w czwartek. Tego dnia doszło do dziewięciu kolizji.

Przewrócona naczepa tira zablokowała drogę
Fot. KPP w Jaśle

Szczególnie niebezpiecznie wyglądało zdarzenie w Krempnej, które miało miejsce po godz. 11 w czwartek. Kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Stracił panowanie nad pojazdem, przewracając go na bok. Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 992 była całkowicie zablokowana. Na szczęście 25-latek, który kierował ciężarówką nie odniósł obrażeń. Za popełnione wykroczenie został pouczony.

Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Policja apeluje o zwiększenie ostrożności podczas poruszania się po drogach, szczególnie w trakcie trudnych warunków ruchu. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia jezdni, opady śniegu lub deszczu znacząco wydłużają drogę hamowania. Ponadto, dużo łatwiej wtedy stracić panowanie nad pojazdem.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły